| poxy07 a întrebat:

Salut. În urma reparației în baie a rămas spațiu între cadă și perete. Cu ce pot acoperi acest spațiu!? Curge apă pe acolo, am încercat și silicon și bandă cu adeziv special, la fel curge. Din cate am observat cand urci în cada de la greutate se apasă un pic și se dezlipește siliconul. Ce pot sa fac în asa caz?

3 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

Ce fel de reperatie s-a facut acolo? Multe greseli!
Cheama un alt mester. Cada nu trebuie sa se lase. Iar spatiul ala daca nu e mare, se umple cu ciment. Apoi dai cu ceva impermeabil.

| darrio2007 a răspuns:

Cada de fibra, din cate imi dau seama. Inainte de a monta cada trebuia facuta o zidarie pe ambii pereti, la inaltimea cazii, ca sa se sprijine marginile cazii. Si nu mai aveai aceste probleme.

regis
| regis a răspuns:

Un profil metalic prins pe perete cu dibluri, pe care sa se sprijine buza cazii, astfel incat greutatea sa nu ii mai permita sa se miste.
Sunt si profile de plastic cu gatnitura, care se lipesc cu silicon la acea imbinare, poate ofera o elasticitate mai buna Depinde cat de mult se lasa cada.