| Feitan a întrebat:

aceasta este o intrebare pentru cei care locuiesc in Militari Residence. Credeti ca merita sa inchiriez o garsoniera/apartament in zona aceea? Care sunt cele mai frecvente probleme? Multumesc.

2 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Salut!

Nu stau acolo, dar cunosc zona. Eu una nu as inchiria acolo nici moartahappy E o zona draguta sa spunem, insa greu de ajuns. Esti intr-un fel rupt de oras, rupt de mijloacele de transport in comun. Au ei niste autobuze, dar daca e sa platesti o chirie, care sunt sigura ca nu e mica in comparatie cu zona, mai bine te-ai orienta undeva mai spre oras. Asta e cel mai mare dezavantaj. Cat despre probleme, poti da peste ele oriunde te-ai muta.
Succes!

| alina2k18 a răspuns:

Buna, nu locuiesc, dar am fost cu cineva sa-si caute chirie acolo.
Pe langa faptul ca e extrem de departe de orice si daca ai masina personala si nu stai la bus [ daca stai la bus ohlele, pana ajungi la statie mergi bine de tot ], mie nu mi-a placut deloc zona, vorbesc de Rezervelor 52 sau 54, pe langa Trattoria Roz Cafe.
Apartamentul extrem de mic, baia cam imputita, facuta prost, fara geam... doar ventilator.
Vezi ca au si grupuri pe Facebook locatarii de pe acolo, informeaza-te si tu de la ei.
Ahh si chiria era maricica, la banii aia gasea amica mea ceva mai langa metrouwinking