| Floria_Ioan_1996 a întrebat:

Salut,TPU,azi faceam curat pe balcon si la un moment dat am ridicat o punga,cand am ridicat-o,un gandac de ala de bucatarie a fugit si s-a dus sub o ladita, ce sa fac? Cum poate trai el pe balcon pentru ca acolo nu e mancare?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Gasesti prin magazine RAID: https://www.emag.ro/......D76SVMBBM/
Nu vor mai trai cu asa ceva. Dai si in dreptul usii ca o bariera sa nu iti intre in casa, dar si putin pe tocul usii de pe balcon.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Caută mancare. In perioada asta ies din canalizare sau scurgeri.

| eckblume a răspuns:

Cauta curiozitati despre gandaci si vei ramane uimita. Vin de afara daca sunt in zona. Cumpara neaparat solutie altfel e posibil sa ai mai multi ascunsi si sa faca pui.

| Bizon95 a răspuns:

LOL
ca lista a celor mai reziliente fiinte vii (capacitatea cea mai mare de adaptare si supravietuire), noi oamenii suntem pe locul 4
pe locul 3 sunt furnicile
pe locul 2 soarecii
pe locul 1... GANDACII (se apreciaza ca ar supravietuii si unui razboi termonuclear global)

EVIDENT CA POATE SUPRAVIETUII PE BALCON, un cateva firmituri sunt indeajuns pentru un gandac