| WhiteRosse a întrebat:

Am 2 testoase de Florida iar una a fugit aseara sad si tot nu am gasit-o... unde sa mai caut ( locuri intunecoase? )....Si apropo cat poate trai o testoasa fara mancare si pe uscat? puppy dog eyes

funditaa :* Repedee

Răspuns Câştigător
| MJ4everkingofpop a răspuns:

Pai testoaselor le plac colturile deci ar trebui sa o cauti prin colturi...si stai linistita caci fara mancare pot trai mai mult de 150 de zile...deci ai timp sa o cauti tongue

| WhiteRosse explică (pentru MJ4everkingofpop):

Merci :*

| MJ4everkingofpop a răspuns (pentru WhiteRosse):

Ai gasit-o pana acum? big grin

| WhiteRosse explică (pentru MJ4everkingofpop):

Daawinking

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

A fugit? Cat de tare poate fugi o broasca testoasa?

| WhiteRosse explică (pentru darrio2007):

Ai maa rolling on the floor) ale mele sunt paranormale ce sti tu tongue

| darrio2007 a răspuns (pentru WhiteRosse):

Ok.Amuzanta explicatia.Nu ai gasit-o intre timp? Te pup.

| batybaty a răspuns:

Pai poate supravetui 3 luni fara mancare pai caut-o in locurile ude sau mai retrase mai ascunse si daca nu ai gasit-o imi pare foarte rau sper ca te-am ajutat cu ceva big grin

| P70T0T1P a răspuns:

Salut poate te pot ajuta euhappy
In primul si primul rand: testeoasele nu merg foarte repede. Ele se ascund in locuri umbroase/racoroase si unde este o ap statatoare adica o balta cvhappy
O poti gasi in: un tufis racoros unde este umbra sau intro fantana etc.happy
Testoasa - depinde ce fel de testoasa. unele traiesc si cateva sute de ani.; deci cea mai putin traieste 70-100 de aniwinking
Sper ca ti-am fost de ajutorbig grin
Funda te rogbig grin!