| brezanil7 a întrebat:

Am si eu nevoie de o parere despre cei de la http://hidroizolatii-conduraru.ro. As vrea sa demarez o lucrare de hidroizolatie pentru casa mea si inca nu m-am hotarat cu cine sa o fac.
Daca aveti alte sugestii, sunt deschis la orice. Multumesc!

4 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Unde anume aveti sa efectuati lucrarea de hidroizolatie la fundatie sau terasa

| brezanil7 explică (pentru AgathaRo):

La terasa

| AgathaRo a răspuns:

Hidroizolatie clasica cu carton bitumat. O amorsa (primer) pe baza de bitum aplicat cu trafaletul. Lasat sa se usuce 30 minute 1 ora. Dupa care vii cu 2 randuri de carton bitumat in lung si lat. Cu suprapunere de 10cm. Stratul suport sa fie uscat si lipsit de praf