| PringAloe a întrebat:

Salutare, vreau sa fiu scurt si la subiect.
Am o pompa apa submersibila care este conectata la un vas de expansiune, pompa porneste atunci cand presiunea apei scade la 1. 5bar si se opreste atunci cand ajunge la 2. 5bar, problema sta in felul urmator, imi scade presiunea foarte repede de la o vreme, ca si idee cand consum aproximativ 1litru 1. 5litri de apa presiunea deja scade la 1.5 si pompa iar porneste iar asta acum 1, 2 saptamani nu se intampla, care poate fi problema? E posibil sa fie de vina vasul de expansiune? Trebuie incarcat iar cu aer? Ce parere aveti dvs?

1 răspuns:
| OmObisnuit a răspuns:

S-a fisurat ceva pe undeva de scapa aer, ai verificat incheieturile?