| DavidMalin09 a întrebat:

Stau la bloc si de ieri seara nu mai am apa deloc la baie dar culmea ca la bucatarie am. Ce sa fac?

14 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Vorbeste si tu cu administratorul, el stie ce e de facut.

| Dintrebare a răspuns:

S-a stricat instalatia din baie.

| mihai69 a răspuns:

Întreabă administratorul dacă nu cumva a oprit apa pe coloana aia.
Verifică robineții intermediari din baie (dacă există).
Dacă apa nu a dispărut brusc, ci s-a redus treptat presiunea cu timpul, e posibil să se fi adunat nisip/ impurități pe filtrul aflat la intrarea contorului. Se desface piulița olandeză dinspre intrare și se verifică să nu fie înfundat.

| Purec a răspuns:

Sa faci baie in bucatarie?

asteapta si tu putin, sigur se rezolva rapid, repara cineva vreo teava si a oprit apa

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil se inlocuiesc țevile de aceea ai apa oprita, uita te pe usa blocului este pus un afis apa calda oprita, curge doar apa rece la baie sau nici rece nu ai?

| lorena1gianinak a răspuns:

Mutate la casalaughing

| Violleta2022 a răspuns:

Poate vreun vecin a inchis apa pe tronson, fiindca face reparatii.
Mergi si vorbeste cu administratorul blocului sau cu toti vecinii de pe tronsonul tau.

| Hurin a răspuns:

A secat izvorul minunilor sad

| CodrutElian1990 a răspuns:

Vezi la intrare in bloc nu este pus vreun anunt de reparare pe coloana corespunzatoare baii? E posibil ca vreun locatar sa aiba defectiune la baie si a inchis coloana.

Bula
| Bula a răspuns:

Verifica daca in apartamentul de deasupra ta este apa in baie. Daca da, atunci ai problema cu instalatia din baia ta. Cheama un instalator!
Daca nu poti verifica in apart verifica in cel dedesubtul tau.

Este posibil sa fie inchisa intreaga coloana de apa a bailor, daca cineva are defectiune /interventie pe coloana. Intereseaza-te la vecini, administrator /seful de scara etc.

| Zuzu1991 a răspuns:

90% ca s-a stricat teava dintre teava principala si baie, sau ti s-a inchis ventilul
10% e ca ai coloana diferita in baie si bucatarie si cineva a inchis coloana

| darrio2007 a răspuns:

Poate ai robinetul de apa inchis. Nu la baterie.

regis
| regis a răspuns:

Macaroane cu brânză.

Răspuns utilizator avertizat