| datis a întrebat:

Povestea îngerașului cu o aripioară frântă...

Sara este un îngeraș de fetiță de numai 1 anișor, o fetiță frumoasă ce și-a deschis spre lume ochii mari, frumoși și albaștri precum cerul.

Un îngeraș cu o aripioară frântă... Din păcate, micuța s-a născut fără antebrațul și mânuța stângă, diagnosticul fiind, conform scrisorii medicale : Hemimelie transversală 1/3 proximală antebraț stâng.

Pentru ca micuța Sara să poată descoperi lumea cu două mânuțe, are nevoie de proteză mioelectrică și de multe ore de kinetoterapie pentru ca brațul să se dezvolte normal, iar coloana să nu fie afectată. Cheltuielile sunt însă cu mult peste posibilitățile noastre, ale părinților. Costul protezei ajunge la 27.000 euro, apoi aplicarea, ședințele de terapie sunt extrem de împovărătoare pentru noi.

Proteza nu reprezintă doar o înlocuire estetică a mânuței, ci este o necesitate pentru creşterea corectă a coloanei vertebrale.

În același timp, proteza o va ajuta să fie independentă, să se poată îmbrăca singurică, să se poată încălţa, să își poată îmbrățișa surioara și părinții cu ambele mânuțe…

Micuța SARA are nevoie de încă o aripioară pentru a-și putea lua zborul spre viață, spre înalt…

Vă mulțumim că ne veți ajuta să îi oferim Sarei un viitor ALTFEL!

Și dacă Sara își va putea împreuna mânuțele în rugăciune, îi va mulțumi întotdeauna Bunului Dumnezeu pentru voi toți oamenii cu suflet frumos!

Orice donație, oricât de mică, este un pas spre mai bine pentru micuța Sara.

Donații pentru proteza Sarei, se pot face în conturile:

RO59RNCB0162055334830002 EURO

RO05RNCB0162055334830004 USD

RO32RNCB0162055334830003 RON

COD SWIFT: RNCBROBU

BCR -Sucursala Hunedoara

Titular cont:AGRIGOROEI DANIEL –LIVIU - tatăl Sarei

Se pot face donații și prin PayPal direct de pe blogul Sarei: http://helpsaraemanuela.blogspot.ro/

Ne puteți contacta la telefon: 0752/ 919 591

VĂ MULȚUMIM DIN SUFLET

PENTRU CĂ ÎI VEȚI ÎNTINDE MICUȚEI SARA

MÂNA DE AJUTOR DE CARE ARE NEVOIE!

Răspuns Câştigător
| denisuke1998 a răspuns:

Pacat ca nu pot sa va donez fiindca sunt minor, dar as dona.Saracuta Sarasad..eu zic sa postati asta si pe TPU, si pe Google, ca oameni sa va ajute.
Sper sa strange ti destui bani, ca Sara sa isi revina.Il rog pe Bunul Dumnezeul sa va ajute la aceasta intamplare.
Multumesc.

92 răspunsuri:
| QueenOfSpades a răspuns:

Am eu vreo obligaţie să ajut copila fără aripă? Nu, n-am. Dispăreţi cu cerşitul.

| datis explică (pentru QueenOfSpades):

Daca vrei sa-i ajuti pe ceilalti si nu te-ai ajutat pe tine prima data, vei privi actiunea ca pe un sacrificiu. Insa in momentul in care esti implinit, actiunea nu mai este sacrificiu, ci un alt nivel de iubire.

| QueenOfSpades a răspuns (pentru datis):

Şi ştii tu sigur că am nevoie de ajutor? Mă simt destul de bine în pielea mea şi destul de "împlinită", mulţumesc.

| DanutzaScumpika a răspuns (pentru QueenOfSpades):

Daca nu vrei, nu mai comenta, dupa cum vezi, lumea nu este ca tine, avem inima!

DOAMNE AJUTA-O PE SARA (si pe QueenOfSpades cu o inima, ca sa vada cum este faza cu " cersitul " )

| datis explică (pentru DanutzaScumpika):

Multumesc din inima. ♥

| Gesara a răspuns (pentru QueenOfSpades):

Tu nu cred ca intelegi. Cersitul a ramas singura optiune. Daca tu ai avea o problema atat de mare crede-ma ca paritnii tai (daca nu ar avea posibilitati) ar face orice pentru tine. Da chiar si sa cerseasca.Si daca crezi ca nu este adevarat... poate nu este dar tu faci o fapta buna, iar cel care minte intr-un final va ajunge sa ii para rau de lucrul pe care l-a facut

| datis explică (pentru Gesara):

Multumim...Facem tot posibilul ca Sara sa duca o viata normala.
Aici este blogul Sarei cu acte medicale, povestea micutei...http://helpsaraemanuela.blogspot.ro/

| HyTeZz a răspuns (pentru datis):

@datis nu are rost sa te certi cu tot felul de oligofreni care se uita in oglinda si rad si oglinda de ei Si in legatura cu Sara Nu pot dona pentru ca sunt minor imi pare extrem de rau dumnezeu cel sfant o sa o ajute

| IngerasulMicutz a răspuns (pentru QueenOfSpades):

Daca nu vrei sa donezi bine, nu trebuie sa spui tu ca nu ai chef sa ajuti fetita, cauta si tu alte intrebari care sa iti placa.straight face

| Biggiesan a răspuns (pentru QueenOfSpades):

Ai o obligație morală, măcar să taci din gură!

| Oanapisipisi a răspuns (pentru QueenOfSpades):

Daca nu vrei sa donezi nu te baga! Intr-o problema foarte grea chiar si tu ai cersi!

| Oanapisipisi a răspuns (pentru QueenOfSpades):

Acest profil nu este accesibil, utilizatorul fiind suspendat pe termen nedeterminat.
Mie asta imi apare cand accesez profilul asta.

| Geanina1107 a răspuns (pentru QueenOfSpades):

Da ce te bagi ma tu! daca nu te intereseaza nu mai comenta si gata! Apropo : Dumnezeu sa va dea multa sanatate si familiei si Sarei :*

| Nitunitu a răspuns (pentru QueenOfSpades):

Sa te fereasca sfantul sa fi auzit Iisus Hristos ce ai spus. Nu uita de karma... e activa mereu fie ca recunosti sau nu.

Ma intreb daca tu erai parintele acelei copile. Cum te simteai la mesajul tau?

| K4sZz a răspuns:

Eu as dona dar sunt minor dumnezeu so ajute!

| DunkelheitBu a răspuns:

Am donat happy

| DunkelheitBu a răspuns:

Saracuta puppy dog eyes

| liiaa a răspuns:

Sunt minora, caci altfel asi dona, dar o sa postez asta pe facebook si pe alte site-uri pentru voi :*

| Metals25 a răspuns:

Saracuta

| CISCO a răspuns:

Am citit com voastre si nu stiu ce sa mai cred ba ca este o escrocherie care sa stranga bani si asa au devenit smecherasi milionari, ba e posibil sa fie real dar tot e posibil ca pozele si filmuletul sa fie furate depe alte siteuri de exemplu eu acum dau copi la toate pozele si filmultetele si ai schimb decat numele la fetita si astept cadourile in contul meu, aceste donatii care le vedeti voi pe internet sunt decat tepe si ai faceti milionari pe smecheri, ducetiva in **** mea de escroci la munca. copi pozele filmele si paste pe pagina mea schimb nume tot si devin hecar, pfffffffffffffff **** mea de escroci terminatilor, drogatilor

| Ruxy5 a răspuns:

Mi s-a rupt sufletul cand am citit. Voi dona si eu putin. Pentru a face fericit acest ingeras.

| NuMaSuporti a răspuns:

In timp ce uni se distreaza altii sufera! Mam intristat... Dumnezeu este mare.

Răspuns utilizator avertizat
| rippE a răspuns:

Dumnezeu sa va ajute! imi pare foarte rau ca nu pot dona dar sunt minor.

| qMoonShine a răspuns:

Foarte frumos ~!happy respect.

| Messerschmitt a răspuns:

Protezarea trebuie facuta minimum la varsta adolescentei. Ce intelege un copil de 1 an? Eu inteleg problema, dar sunteti prea de tot, da-o dracu' de treaba!

| 666Belial666 a răspuns:

Pacat de ea as dona dar sunt minor sad sper ca o sa strangeti multi bani.

| PrINcEss_Y a răspuns:

Imi pare atat de rau, of micuta de ea, cu rugaciune Dzeu o va ajut, El nune da niciodata in viata greutati pe care nu le putem duce si e alaturi de noi mereu, si ne iubeste, El o iubeste pe micuta Sara si o va ajuta sa treaca peste gretati, Dzeu sa va binecuvanteze, o sa ma rog pentru ea, cu dragoste si bucurie. SANATATE

| Hazer a răspuns:

Opa, wait nigga.
Tu esti mama ei / tatal ei? Ceva? Sau doar un simplu, cum sa zic, deala ce strange fonduri? Daca esti un din ala, fii sigur ca tu vei lua jumatate din profit! As dona si eu, dar sunt minor.
Dumnezeu sa o ajute pe micuta Sarah! ( Sau Sara ).

Răspuns utilizator avertizat
| DeFaq a răspuns:

Scuze sunt minora..as dona tot ce am pentru ca Sara sa poata avea 2 mânute...

| Prose15 a răspuns:

Si eu sunt minor pacat

| AntonioDumeIoan a răspuns:

Eu as dona dar sunt minor dumnezeu so ajute

| Andrutza137 a răspuns:

Imi pare rau pentru saracuta Sara..Este asa de mica si are toata viata inainte.EU nu pot dona pentru ca sunt Minora insa le voi spune parintilor si altor rude poate vor sa va ajute...Ar trebui sa incercati prin scoli fiecare moneda ajuta happy

| Claudia15Maria a răspuns:

Saracuta sper ca cineva cu inima mare sa o poata ajuta ca eu nu pot ca sunt minor.

| TheKittyCatGirl a răspuns:

As dona, dar sunt minora... Imi pare rau! Nu pot decat sa va urez bafta! Dumnezeu sa o aiba in paza!

| DjKeeBaB a răspuns:

Doamne ajuta sa se faca bine!

| D3nys02 a răspuns:

Daca eram major ii donam pe 100lei dar nu sunt pacat.Ii doresc sa se faca bine cat mai repede

| Denny_Denisa_1994 a răspuns:

Pacat ca sunt minor si nu pot dona saracuta

| Oanapisipisi a răspuns:

Daca as posta asta pe facebook ar fi ok? eu as dona, dar si eu sunt tot minor sad

| XeVoNY a răspuns:

Doamne ajuta sa se faca bine, eu am 11 ani si nu pot dona, dar o sa imi rog parintii si rudele sa va ajute, tati v-a donat 10 euro prin pay pal.

| soni2001 a răspuns:

La yahoo mesenger adauga-ma cu numele de Hacker_Card123 prima data funda