| LoveManga a întrebat:

A desenat vreoadata cineva Manga in Romania? Exista ceva revista cu manga in Romania?

Răspuns Câştigător
| KokoroChuu a răspuns:

Pai...cum spune si Xpert, manga e un termen japonez, dar sunt sigura ca multi au creat asa ceva in Romania chiar daca nu sunt de vanzare sau le-au desenat pentru placerea lor! Poti sa-ti cumperi Manga(mi se pare ca in engleza...nu sunt sigura daca si in romana) din librariile mari din Bucuresti, sau le poti comanda de pe net, dar exista siteuri care au manga ro(dar doar pentru animele mai renumite)
Si daca ai vrea sa desenezi manga in Romania nu trebuie sa intrebi "daca s-a mai facut pana acum asa ceva aici" ci trebuie sa scrii tu istoria! Daca nu s-a mai intamplat si vrei tu sa o faci, o poti face schimband cu totul ceva! Sper sa te fi ajutat!

P.S. Apropo, daca vrei sa desenezi in tara asa ceva eu te sustin pentru ca am acelasi vis^^

| LoveManga explică (pentru KokoroChuu):

Eu cu o prietena vrem sa facem manga pentru ca ne place foarte multlove struck Dar nu stim daca o sa fie publicata vreodata. Multumesc pentru sustinere si eu o sa te sustin pe tine si sper sa reusesti.

| KokoroChuu a răspuns (pentru LoveManga):

Multumesc frumos ^^ Chestia e ca asemeni tie planuisem cu cea mai buna prietena sa facem manga...si uite un sfat :Nu trebuie sa va fie frica, voi doar creati si munciti mult si din suflet ca ele vor fi publicate si te asigur ca multora le vor placea(cel putin eu ma voi interesa sa le citesc cu mare placere) ^^

3 răspunsuri:
| Xpert a răspuns:

Manga este cuvântul japonez pentru benzi desenate. Daca un roman ar face o banda desenata nu s-ar numi manga.Si da, poti sa gasesti manga in Romania, poti sa iti cumperi cartile de la magazine din domeniu sau le poti citi online! Sanatate!