| anonim_4396 a întrebat:

A vazut cineva anime-ul Tokyo Ghoul? Daca da, mi l-ati recomanda? Dar Ergo Proxy? Ce anime-uri de actiune sau triste stiti?

3 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Hello
Am inceput sa vizionez tokyo ghoul de cand scosesera doar 4 episoade, si mi s-a parut interesant, acum depinde si de gusturile fiecaruia, daca nu te deranjeaza sa vezi mult sange sau personajul principal suferind, nu il incerca. Acum, am pe lista un alt anime, destul de asemanator cu tokyo ghoul si despre care am observat ca a prins bine la public pana acum. Se numeste Parasyte (Kiseijuu), o sa aiba 24 de episoade, momentan sunt scoase doar 11 si astept sa il termine (e destul de greu, dar la sigur imi va placea si nu o sa mai pot astepta ).
Ergo proxy, nu am vazut pentru ca nu sunt o mare fana a genului ala de anime, dar designul imi place si poate il voi incerca o data.
Anime-uri cu actiune si drama...cred ca Angel Beats ar fi unul, Chrono crusade, School days si Inu x boku SS.

| ThePayback a răspuns:

Am vazut Tokyo Ghoul, merita vazut. Pe mine m-a convins... http://i.imgur.com/DP5JWPk.png

| Miruffer a răspuns:

Mie mi-a plăcut la nebunie Tokyo Ghoul. Totuși, dacă te deranjează să vezi tone de sânge în toate unghiurile posibile nu ți-l recomand.
Ergo Proxy e un anime foarte bun, dar pe care trebuie să-l tocești mult. Dacă nu-ți place genul psychological atunci nu se merită.
Grafica e șmecheră și ambele au atmosfera aceea "gloomy„. Ce am mai văzut și este relativ asemănător cu animeurile astea este Death Note și Mirai Nikki, eventual Another.