| Cristi_Cristian_2004 a întrebat:

Stiti cumva continuarea tokyo ghoul adica ce urmeaza dupa el ex alt anime?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

După Tokyo ghoul urmeaza Tokyou ghoul:re, însă nu este făcut după manga. După ce ai terminat aceste 4 sezoane mai sunt câteva OVA: Jack, Pinto so cred că mai era una. Daca te uiți pe myanimelist la Tokyo Ghoul so Related Anime o sa le vezi pe toate. După ce le termini nu mai ai ce sa vezi, numai dacă încerci anime asemănătoare sau încerci să citești manga. Că sa vezi ce se aseamănă le același site te uiți la Recomandations.

| Cristi_Cristian_2004 explică (pentru WhiteLife):

Tot tu, mersi mult pup

| Cristi_Cristian_2004 explică (pentru WhiteLife):

Dar ma refeream dupa ce se termina adica toate sezoanele incepe alut*

| WhiteLife a răspuns (pentru Cristi_Cristian_2004):

He he, e anime-ul meu preferat și am citit și manga, care mi-a plăcut foarte mult și m-a făcut să mai citesc și alte manga. După ce îl termini nu va mai continua, nu mai sunt altele, numai dacă autorul face o alta manga și apoi să se facă alt anime, dar e foarte puțin probabil. Pentru că în sezonul 4 arata la final ce se întâmplă cu fiecare și era o încheiere. Știu că e un sentiment de goliciune după ce-l termini laughing dar poți încerca să vezi altceva, cum e Psycho-pass, Attack on Titan, Fullmetal alchemist, Hunter x Hunter și mai sunt.

| Celcestietot a răspuns (pentru WhiteLife):

Eu stiam ca este facut dupa manga (Tokyou ghoul:re). Imi poti da 2 linkuri care contrazic ceea ce stiu?

| WhiteLife a răspuns (pentru Celcestietot):

Tokyo Ghoul were făcut după manga și are 2 sezoane (cel de-al doilea este Root A și nu mai urmează povestea originala), iar Tokyo Ghoul:re este făcut după manga cu același nume și are iarăși 2 sezoane (de fapt, se consideră ca e un sezon împărțit în 2, dar mă rog).

Aici poți vedea la "Related Anime" ca scrie: Adaptaion și te trimite la manga.

https://myanimelist.net/anime/22319/Tokyo_Ghoul?q=Tokyo%20Ghoul

https://myanimelist.net/anime/27899/Tokyo_Ghoul_%E2%88%9AA?q=Tokyo%20Ghoul

https://myanimelist.net/anime/36511/Tokyo_Ghoul_re?q=Tokyo%20Ghoul

https://myanimelist.net/......2nd_Season

| Cristi_Cristian_2004 explică (pentru WhiteLife):

Da dar am un felling asa mai frumos ca poate va mai fi cv un alt anime adica un alt inceput, in sez 4 last ep ne reprezenta in alea 2 3 min pe kaneki touka yato(yato=sau cv de genu) era cu fata lui kaneki in spate. asta inseamna ca va fi o continuare, deci nu mai pot astept o noutate cv mooooor

| WhiteLife a răspuns (pentru Cristi_Cristian_2004):

Eu zic că reprezintă o concluzie cum că totul s-a liniștit și e ok și Kaneki are acum familie și lupta pentru libertatea ghoul-ilor, nu mai vrea sa fie sângeros laughing daca va mai fi continuare va dura câțiva ani buni sa se scoată manga și apoi inca un an sau 2 sa se adapteze, așa că nicio șansă în curândwinking

| Cristi_Cristian_2004 explică (pentru WhiteLife):

Deja mor

| Celcestietot a răspuns (pentru WhiteLife):

Sunt putin confuz. In raspunsul care a primit funda ai scris ca Tokyo ghoul:re nu este făcut după manga :,,... urmeaza Tokyou ghoul:re, însă nu este făcut după manga. '' si acum din acest comentariu cu linkuri reiese ca a fost scris dupa manga. Cum sta treaba, a fost facut dupa manga sau nu big grin?

| WhiteLife a răspuns (pentru Celcestietot):

Toate aceste anime-uri sunt bazate pe manga, însă începând de la sezonul 2 este schimbata povestea. Daca termini sezonul 2 și vrei sa citești din manga de unde a rămas primul episod vei fi confuz; știi cine sunt personajele din manga, știi de ce personajul principal e cine e știi relațiile dintre ele, dar nu cunosti alte personaje, nu ști anumite locuri și în manga Kaneki nu a făcut parte din grupul Aogiri tree so și-a format grupul lui, "goat". In sensul asta animația e bazata pe benzile desenate, dar nu urmărește povestea originala de acolo. E cam că filmele făcute după cărți big grin daca citești cartea înainte îți dai seama că sunt o mulțime de lucruri modificate happy

https://anime.stackexchange.com/......-the-manga

| Celcestietot a răspuns (pentru WhiteLife):

Gata, hai ca ai explicat extraordinarwinking. Bineinteles, nu aveau cum, era cred ca imposibil sa fi cuprins toata povestea din manga in toate episoadele animate. Am vazut animeul, manga nu am citit, dar am inteles si eu ca sunt multe modificate happy.