| SooJin a întrebat:

Am auzit pe net de festivalul Otaku si Nijikon destinat fanilor anime ^^ Intrebarile mele sunt: unde se tine? Pe ce data? Cat costa un bilet? Biletele se cumpara de pe net? Trebuie sa mergi neaparat costumat?
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

Nijikon e weekend-ul asta.Sambata,respectiv duminica, in Bucuresti, Turbohalle.Biletul 15 lei/zi.Il cumperi pe net, ori la intrare.Si nu trebuie sa mergi costumat daca nu faci cosplay pentru concurs.
Festivalul Otaku a fost deja prin luna mai.

1 răspuns:
| ShadeAdda a răspuns:

(after reading MaliciousDeath's answer)... Iar urmatorul Oataku va avea loc in data de 3-4 MAI 2014, va fi Cosplay Edition. Tocmai am aflat asta azi la Nijikon cand am primit mai toti un cupon pe care este anuntat Otaku Fest. Bye-bye!