| Luii a întrebat:

Am o întrebare DOAR pentru cei ce au văzut Fairy Tail până la capăt. 1. Vor exista cupluri? [ Erza va fi cu Jallel?] 2. Jallel a minţit-o in episodul 154?

Răspuns Câştigător
| Bubicutza a răspuns:

1. In anime nu vor exista cupluri. Nici nu visa laughing
In schimb, in manga, Mashima-san a format deja cuplurile, desi nimic nu este oficial.
-NaLu ( Natsu x Lucy )
-JErza ( Jellal x Erza )
-GrUvia ( Desi acesta inca nu este specificat de Mashima, poate sa isi dea seama oricine ca la un moment dat o sa fie impreuna laughing )
-Gajeel x Levy ( nu stiu care este prescurtarea )
Cum a facut Mashima cuplurile ( in Manga ) --> Baiatul atinge sanii fetei xD
Anime --> In OVA sunt specificate cuplurile.
2. Da, a mintit-o. Ultear a si ras si a spus "-Serios? Fiancee?". Deci este clar ca a mintit-o.

2 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Vreau sa fac o precizare. Anime-ul "Fairy Tail" face parte din genu Shounen, Action, Adventure, Magic. Iar subiectele de genul "ce spuneti de cuplurile x, y, z", sunt irelevante.

| Zoey112 a răspuns:

In anime nu cred, dar in OVA-uri e foarte posibil
da, a mintit in legatura cu faptul ca este logodit happy