| PotatoeCreed a întrebat:

Unde pot gasi un site in limba romana pentru benzi desenate Marvel,DC Comics gratis, gen sa le vad online si optional, sa le pot downloada. Dau *funda*

Răspuns Câştigător
| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Eu folosesc Mycomicpost si toate sunt in engleza(sau franceza si lor le plac la fel de mult si multe sunt facute de ei)
Scuze, nu o sa gasesti nicaieri in romana, am incercat, in engleza este destul de usor de citit crede-ma ei nu folosesccuvinte grele.

| PotatoeCreed explică (pentru George_Gabriel_Ion_1995):

Stiu,pana acum am citit in Engleza, dar am vrut si in romana...(am cautatp este tot si n-am gasit siam crezut ca poate n-am eu noroc.)

2 răspunsuri:
| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Singurele care sunt in romana sunt mangaurile si crede-ma ca e justificat de 2 lucruri:
1. Putini inteleg kanji
2.Au foarte multi fani in Romania prin comparatie.

Si eu am inceput la manga dupa ce animeul se termina citeam mangaul.
Apoi m-am gandit:Oare ce desene au benzi desenate sa aflu cotinuarea?
A meritat, doamne CE A MAI MERITAT!
Aproape toate desenele de la Dexter pana Adventure time au benzi desenate care continua si acum!

Parerea mea:Citeste Grim Tales, e un webcomic cu juma din toate desenele preferate.
Nu vreau sa pomenesc mlp care e stupid insa Testoasele ninja si Transformers au vreo 5 capitole publicate pe luna fiecare.