| JeffHardy996 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Acum ceva vreme s-a difuzat o serie de desene animate pe minimax cu un pasaroi mov parca, tema desenului era planeta pamant, natura etc si cum omul distruge planeta.
Acelas pasaroi a mai facut parte dintr-un serial, impreuna cu o broasca testoasa. Acestia aveau o masina a timpului cu care calatoreau inapoi in timp pentru a vedea evenimente semnificative din trecutul omenirii care au dus la progres, descoperiri importante, etc. Isi aminteste cineva despre ce desen animat este vorba? nu mai tin minte titlul

2 răspunsuri:
| MangekyouSharingan a răspuns:

Aa da stiu era negru parca nu mai stiu titlul dar stiu ca scotea limba cand mergea cu bicicleta happy

| Vocaloid a răspuns:

Nu era cumva Artur si pasarica?