| Erika3002 a întrebat:

Buna! Caut un desen animat mai vechi. Nu cred ca a fost difuzat pentru mult timp... Ce imi amintesc e ca era un grup de copii care calatoreau prin spatiu si rezolvau probleme. Mai specific, imi amintesc un episod in care au ajuns intr-o cladire asemanatoare cu o piramida unde trebuiau sa faca ceva misiuni in interior inainte sa se inchida poarta de iesire. Si au reusit cumva sa masoare timpul necesar cu o clepsidra cu cristale rosii. Stiu ca e destul de specific dar poate isi aminteste cineva numele desenului? ????

Răspuns Câştigător
| AvatarPanda a răspuns:

Cred că îmi amintesc desenul, este "Odiseea virtuală" în engleză "Cyberchase" e produs de PBS și la noi a fost difuzat pe Kidsco. Personajele principale se numeau: Matt, Inez, Jackie și Digit. Antagonistul se numea Haker. uite aici un link: https://www.imdb.com/title/tt0309141/