| RorySan a întrebat:

As vrea si eu cateva anime cu actiune si ceva romance dar in care sa fie ceva captivant, daca te uiti la un episod vrei neaparat sa-l vezi si pe urmatorul si asa mai departe

mersi

3 răspunsuri:
| Barb0Senpai a răspuns:

Buna! Uita-te la sword art online (chiar daca banuiesc ca l-ai vazut deja)
Guilty Crown este genial, il recomand!
Te mai poti uita la Btooom!, Genesis of aquarion sau area 88
Succeswinking

| RorySan explică (pentru Barb0Senpai):

Imi poti da o descriere mica la anime-ul btoom te rog

| Barb0Senpai a răspuns (pentru RorySan):

Btooom! este un joc video popular, iar personajul principal, Ryouta, dupa ce joaca acest joc, se trezeste pe o insula, cu provizii pentru o zi, un ghiozdan plin cu bombe si un cristal pe mana lui, neamintindu-si ce s-a intamplat. Dupa ce se uita mai bine in jur, realizeza ca cineva incearca sa recreeze jocul btooom in lumea reala, un joc violent, apropo. Se pare ca insula a fost umpluta cu multi alti jucatori ca si el, fiecare avand bombe si diferite arme. Ca si in SAO, el se pricepe destul de bine la acest joc si nici nu poate iesi din joc sau sa aiba 2 vieti. Singura scapare este sa omoare 7 jucatori, inainte sa fie el omorat, si atunci jocul il va lasa sa plece. Este o combinatie intre Sword Art Online si Guilty Crown, deci sigur o sa iti placa!winking