| IamVlad a întrebat:

As vrea si eu niste idei de benzi desenate. dar sa fie amuzante sau de actiune.

Răspuns Câştigător
| anghel23 a răspuns:

Kore wa Zombie desu ca? : Action, Comedy, Ecchi, Magic, Harem, Supernatural - 12 episoade (primul sezon)

Ouran Koukou Host Club : Comedy, Parody, School, Shoujo - 26 de episoade, chiar merita vazut

Kill Me Baby : Comedy, School - 13 episoade, caracterele sunt chibi

Gintama : Action, Comedy, Parody, Samurai, Sci-Fi - 201 episoade - chiar daca are multe, te poti uita doar la cateva, sunt amuzante si as zice ca merita

Baka to Test to Shoukanjuu : Comedy, Romance, School, Super Power - 13 episoade primul sezon. O comedie draguta care are si actiune, l-am revazut de atatea ori :')

Asu no Yoichi : Comedy, Ecchi, Martial Arts, Romance, Shounen - 12 episoade

07-Ghost : Action, Demons, Fantasy, Magic, Shoujo, Military - 25 de episoade

Black Rock Shooter : Action, Drama, School, Slice of Life - 8 episoade

C: The Money of Soul and Possibility Control : Action, Mystery, Super Power, Thriller - 11 episoade. Am vazut pana acum 6 si chiar pare interesant :o

Toaru Kagaku no Railgun : Action, Fantasy, Sci-Fi, Super Power - 24 de episoade

Hakkenden: Touhou Hakken Ibun : Action, Supernatural, Sci Fi - 13 episoade

Kuroshitsuji : Action, Comedy, Sci Fi, Demons, Shounen, Supernatural - 24 episoade ( primul sezon) - e preferatul meu xD

Chuunibyou demo Koi ga Shitai! : Comedy, Drama, Romance, School, Slice of Life - 12 episoade

Sakurasou no Pet na Kanojo : Comedy, Romance, School - 24 de episoade

Haiyore! Nyaruko-san : Comedy, Parody, Sci-Fi - 12 episoade

Karin : Comedy, Romance, School, Shounen, Vampire - 24 de episoade

Itazura na Kiss : Comedy, Romance, Shoujo - 25 de episoade

Kaichou wa Maid-sama! : Comedy, Romance, School, Shoujo - 26 de episoade

Zero no Tsukaima : Action, Adventure, Comedy, Ecchi, Fantasy, Magic, Romance, School - 13 episoade in fiecare sezon - il recomand, e f bun ( asa mi s-a parut)

Acchi Kocchi :Comedy, Romance, School, Slice of Life, Seinen - 12 episoade

No.6 : Action, Sci-Fi - 11 episoade...