| Boruto a întrebat:

in serialul Naruto cum devine Kakashi Hokage? ...si de ce nu ramane Hokage si este inlocuit cu Naruto? s-a intamplat ceva cu el, Kakashi?

Răspuns Câştigător
| Katoteshika a răspuns:

Asta s-a intamplat atunci cand Tsunade nu mai putea sa fie Hokage pentru ca era epuizata cand si-a ajutat satul si devenise un fel de "putrefactie" si Kakashi era un fel de inlocuitor. Dar asta nu se intampla pentru ca Tsunade isi revine. Asta e povestea happy

2 răspunsuri:
| Iwachan a răspuns:

Daca ai citit manga trebuia sa iti dai seama ca eremitul celor 6 cai a spus ca kakashi ar fi un hokage foarte bun dar dupa ce a devenit hokage el a spus ca e prea batran(asta dupa filmul the last) si plus daca ai vazut filmul The Last Naruto cum au salvat lumea ai fi realizat asta.

| Boruto explică (pentru Iwachan):

Nu am vazut filmul...deci scuza-ma ca nu stiu. happy