| Sociomaniac a întrebat:

Buna seara TPU!. Care stie niste anime-uri horror / thriller bune?. Multumesc anticipat!

14 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Vampire Knight, Hellsing, Ghoust Hound, Elfen Lied.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Akame ga kill
Tokyo ghoul
Highschool of the dead
07-ghost
corpse party: tortured souls
zetman
ao no exorcist
kara no kyoukai
elfen lied
devil may cry
11 eyes

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Supernatural the animation

| HandaSei a răspuns:

Shiki / Shin Sekai Yori ți le recomand pe amândouă cu încredere! happy
Shiki este genul de anime puțin mai sângeros... dar te asigur că merită! Nu pot spune că este foarte original ca idee rolling on the floor dar adaptarea și cum evoluează lucrurile îl fac merite! Apropo, nu uita să te uiți și la cele două ova de la el care făceau legătura dintre câteva episoade parcă de pe la urmă. happy
Shin Sekai Yori, Descriere: Un mileniu de acum în Japonia există o utopie. Protagonistul "Saki Watanabe" trăiește într-un sat idilic interzis din lumea exterioară. Lumea ei este condusă de oameni care posedă "puterea zeilor" de psihokinetică. După ce obține în cele din urmă propriile sale puteri, Saki intră la Academia Zenjin cu scopul de a și le stăpâni, împreună cu alți 5 prieteni din copilărie.
Dar, Nu totul este așa cum pare. În acest sat utopic, circulă zvonuri ciudate despre o pisică monstruoasă care răpește copii, iar studenții cum că ar dispărea de la Academie.

"Lumea și istoria ei sunt mult mai întunecate decât par și omenirea este pe punctul de a se prăbuși."

Vizionare plăcută!

| Sociomaniac explică (pentru HandaSei):

Scuze ca nu am raspuns pana acum, le-am vazut pe amandoua. Doua capodopere! Multumesc oricum laughing

| Sakura13574 a răspuns:

Tokyo ghoul
Another
Mirai nikki
Deadman wonderland
Death note...

| Sociomaniac explică (pentru Sakura13574):

Le-am vazut deja, multumesc oricum! kiss

| Cloudless a răspuns:

Horror? Heh, cel mai fain in stilul thriller si nu doar horror aiurea ar fi Higurashi no Haku koro ni, si al doilea sezon HnHkn kai.

| Sociomaniac explică (pentru Cloudless):

Higurashi no haku koro ni l-am vazut, mi s-a parut plictisitor laughing

| Cloudless a răspuns (pentru Sociomaniac):

E psihologic, deci destul de complicat de inteles laughing. Dar daca vrei ceva mai simplu incearca Parasite.

| Sociomaniac explică (pentru Cloudless):

Stiu ca e psihologic. Ceea ce e am vrut sa spun e ca nu a avut asa de multa actiune cum am crezut initial laughing

| itsBiscu a răspuns:

Tokyo Ghoul, Naruto Shipuden, naruto ninja cred...

| Doughnut a răspuns:

Another,Blood-C,Cossette no Shouzou,Deadman Wonderland, Death Note, Elfen Lied, Hellsing, Hell girl

| Sociomaniac explică (pentru Doughnut):

Le-am vazut pe toate, multumesc oricum!