| Eric_Adelin_1993 a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog cateva anime-uri dragute + o mica descriere! Funda!

Răspuns Câştigător
| andreea9948987 a răspuns:

Hmmm...animeuri dragute stiu o gramada.o sa incerc sa ti le dau pe cele mai interesante:
-sukitte li na eu - este o poveste exceptionala de dragoste dintre cea mai nepopulara fata din scoala si cel mai popular baiat care se indragosteste de ea datorita faptului ca i-a dat un picior in fata. Povestea este plina de momente emotionante, dar si comice. Merita vizionat de mai multe oriwinking
-in caz ca iti plac animeurile de dragoste, cu toate ca e posibil sa-l fi vazut, iti recomand si kaichou wa maid-sama - la mine e pe primul loc in categoria romance. L-am vazut deja de 2 ori - este vorba despre o fata, Misaki, ce era presedinta consiliului elevilor la scoala la care invata si dupa ore lucra in secret la o cafenea numita "maid latte". Intre timp cel mai popular baiat din scoala, Usui, ce se pricepe la absolut orice i-a descoperit micul secret si a decis sa nu spuna la nimeni, el vizitand-o in fiecare zi la locul de munca dupa ore si indragostindu-se de ea. Comedia este prezenta in aproape orice situatie, iar momentele romantice nu inceteaza sa apara.
-code geass - inca nu l-am terminat, mai am cateva episoade, dar pot spune ca este un anime de nota 10. Povestea este complexa si frumoasa, uneori greu de inteles. Este un anime mai mult bazat pe stategie si pe luptele dintre Japonia, U.E si China, avand in centrul povestii un baiat de liceu ce le tine piept tuturor cu mintea sa si cu ajutorul unui fete misterioase. El lupta pentru eliberarea japonezilor de sub dominatia britanica.
-Kuroshitsuji - este vorba despre un baiat ce ajunge sa faca un contract cu un demon dupa ce acestuia i-au murit parintii si a devenit capul familiei, provenind dintr-o familie instarita cu o afacere ce se intindea in principal in domeniul jucariilor, iar mai apoi si al mancarii. Demonul cu care are contract ii va indeplini dorinta de a se razbuna pe toti cei care l-au facut sa sufere si l-au torturat in schimbul sufletului sau. Sebastian, demonul, se pricepe la orice. Este majordomul ideal si un luptator pe masura ce il protejeaza mereu pe tanarul stapan. La sfarsitul celui de-al doilea sezon se pare ca fiecare primeste ceea ce merita
-presupunand ca esti baiat(dupa nume) iti recomand si animeul kiss x sis - este vorba despre doua surori gemene ce sunt indragostite de fratele lor (ei parca erau frati vitregi daca nu ma insel) si in fiecare episod este o aventura in casa lor si la scoala avand parte si de momente intime...
Cam astea mi-au venit acum in minte. Daca mai ai si alte intrebari nu ezita, sau daca ai vrea alt gen de animeuri...Vizionare placutawinking

1 răspuns: