| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

am inceput sa ma uit la anime-ul shugo chara de curand si sunt la episodul 26 din sezonul 1 ( acum se traduc din nou episoadele pentru ca au fost sterse) si am cateva intrebari sa va pun
1. Ce se intampla cand lacatul lui Amu si cheia lui Ikuto se unesc?
2.Se vor saruta Amu si Ikuto?
3. Vor ramane impreuna?
4. A aparut un al patrulea ou galben si urmeaza in episodul urmator sa vad ce e cu el dar nu mai am rabdare, de ce a aparut inca un gardian Chara?
Funda pentru cel mai bunsi rapid raspuns
P.S. daca mai stiti alte anime-uri romantice care v-au placut sa imi spuneti va rog :*

Răspuns Câştigător
| Miko_Miko_2000 a răspuns:

Nu am raspuns la intrebarile tale...desi si eu sunt curioasa pentru ca este un anime genial si vreau sa ma uit si eu cand e gata de tradus tot... vreau sati recomand cateva animeuri romantice care obligatoriu trebuie sa le vezi:
-Tokio Mew Mew (uitate daca iti place shogo chara)
-Inuysha (animeul meu pref...este foarte romantic)
-Hiiro no kakera (2 sez-foarte ramanti doar ca dor din sez 2... oricum si sez 1 e genial)
-Kaichou wa maid-sama (extrem de romantic-se numara printrea animeurile mele pref)
-Vampire Knight (2 sez - dar cred ca l-ai vazut)
-Special A (asemanator cu Kaichou wa maid-sama)
-Kaze No Stigma ( nu e foarte romantic...dar mi-a placut si til rcomand)
-Inu x boku ss (foarte romantic pe la sfarsit mai ales - til recomnd cu draga inima)
-Brothers conflict (despre asta nu am prea multe cuvinte de spus dar destul de misto)
-Amnesia(nici despre asta nu prea am multe de zis, animeul fiin unul gen brothers conflict si sincera sa fiu nu mi-a placut finalul...dar poate tie iti place mai mult)
-Kamisama hajimemashita (super genial si romanti til recomnd din toata inima)
-Rosario + Vampire ( inca nu l-am vazut dar vreau so fac...totusi am auzit cai foarte romantic...si aprpopo are 2 sez)
-Itazuna na kiss (este romantic, dar pe mine ma plictisit fiindca imi plac mai mult animeurile si cu putin supernatural... poate tie iti place mai mult si zic sal incerci)
-Uta no Prince-sama – Maji Love 1000%(2 sez - ceva gen Amnesia dar cu mai multa muzica...zic sal incerci)
-Sword Art Online ( super romantic trebuie neaparat sal incerci)
-Hakuouki (2 sez, de fapt 3, sez 3 nu are legatura cu 1 si 2 si in ala nu apare fata deci neromantic ...romantismul incepe doar in sez 2 si dupa parearea mea nu a fost prea grozav fiin foarte multa drama dar poateti place mai mult)
-Tonari no Kaibutsu-kun(foarte tare animeul...am rs am plans de toate laughing) oricum ti-l recomand)
-B gata H kei (despre asta cred ca-s sta sati povestesc o ora intreaga...este hoarte tare, super comic si putin... putin mai mult pervers - genial! genial iti zic! asta ar trebui sa fie primul anime din lista pe care tiam dato P.S. trebuie sa te uiti neaparat)
-Diabolik Lovers (incepe sa fie romantic mai la sfarsit dar este grozav si cu vampiri tongue)
-Kimi no Iru Machi (in asta este vorba despre un baiai care se invarte intre doua fete dar pana la urma o alege pe prima lui iubita si traiesc fericiti sau asa cred am vazut animeul ceva mai mult timp)
-( si ultimul dar nu cel din urma) Zero no Tsukaima ( foarte romantic si amuzantt acest anime. are vreo 5 sezoane cred. in fine tu doar uitate pentru ca este genial)

Pe toate le gasesti cu ro sub si toate sunt complete in afara de special a care se retraduce pentru ca, ca in cazul shogo chara, a fost sters. Sper ca te-am ajutat.

| Andreea_Ureche_1999 explică (pentru Miko_Miko_2000):

Mersi mult pentru raspuns, si majoritatea anime-urilor de aici le-am vazut si eu si Inuiasha este si preferatul meu, iar la zero no tsukaima are 4 sez si am ramas pe la sez 2, special a nu prea am vrut sa ma uit pana acum dar m-ai convins, o sa-l urmaresc si pe celelalte, mersi mult de raspuns si le voi urmari cand voi putea pe toate.
si daca nu te superi iti voi da si eu un anime pe care sper sa il urmaresti daca nu l-ai vazut deja, Lovely comples ( este al doilea anime preferat

| Miko_Miko_2000 a răspuns (pentru Andreea_Ureche_1999):

Mersi. o sal urmarec happy

3 răspunsuri:
| ZukiPanda a răspuns:

Hei, am vazut tot anime-ul si celelalte doua sezoane, dar nu pot sa iti raspund.
As strica povestea daca ti-as spune ce se intampla in continuare. Iti recomand sa mai ai putina rabdare pentru ca e mult mai genial sa vezi direct in anime decat sa-ti povesteasca cineva sau sa vezi imagini.winking