| Duluman2002 a întrebat:

Am o întrebare pentru cei care au văzut anime-ul Amnesia? Ce este Amnesia OVA? E un alt sezon, sau despre ce e vorba acolo că eu nu înțeleg dar am văzut toate episoadele din Amnesia normal.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

OVA este un fel de... Hmm... Nu stiu cum sa iti explic. Gen nu este alt sezon, este pur si simplu un episod sau mai multe din viata tipilor din anime. De obicei nu are actiune si nimic legat de anime, este doar o parte din viata de zi cu zi a personajelor, o parte funny / ecchi. Adica nu se intampla nimic legat de storyline. Nu stiu daca intelegi ce vreau sa zic. Ceva gen, creatorii anime-ului se gandesc "Ba, am vazut ca le-a placut la astia anime-u. Hai sa mai facem un sezon! Dar ar fi prea mult de munca. Hai sa facem niste ova-uri atunci!" xD sper ca ai inteles la ce ma refer. Daca nu, spune-mi. am sa incerc sa iti explic mai bine.

| Duluman2002 explică (pentru anonim_4396):

Nu prea am inteles! : ))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Duluman2002):

XD

deci: spre exemplu, in fairy tail e multa actiune, arata cum se bat astia, chestii etc. in OVA din fairy tail, intr-un episod se duc la piscina si se distreaza, in altul unul dintre personaje se intalneste cu o fantoma care il pune sa caute o comoara, si alte chestii. Gen nu are deloc legatura cu storyline-ul. cu ce se intampla in anime. este doar o zi din viata personajelor. o zi obisnuita. Ai inteles? laughing

| Duluman2002 explică (pentru anonim_4396):

Da măi, m-am prins dar speram și eu ca Amnesia să aibă mai multe sezoane că mi-a plăcut mult acel anime.