| DenisCrista a întrebat:

Buna, TPU! Ce anime-uri imi recomandati?

Doresc un anime gen Tokyo ghoul,B: The begginning, Deadmen Wonderland stil dinasta de sf cu puteri speciale

Răspuns Câştigător
| teo530 a răspuns:

Salut. Îţi zic ce anime-uri am văzut eu: tokyo ghoul, devil's line(luptă oameni şi vampiri) Serami no seraph(e un război între oameni şi vampiri, doar că un pic mai diferit: vampirii nobili au săbii speciale, iar oameni care folosesc echipament blestemat au putere de la un demon), another(m-a făcut să-l văd după ce am văzut o secvenţă dar e mai slab decât mă aşteptam. E vorba despre o clasă blestemată ca în fiecare an să moară elevi până când moare pesoana deja moartă, deci merită văzut mai ales dacă îţi place misterul) şi naruto(pe ăsta cred că-l ştii, dar dacă nu scrie-mi şi-ţi povestesc pe scurt despre ce e vorba). Din păcate nu-ţi pot recomanda mai multe pentru că nu am văzut mai multe(acum sunt la naruto shippuden).

3 răspunsuri:
| DODOKMZ a răspuns:

BUN! TOT IN ACELASI GEN SE INCADREAZA SI ERASED SI DEATH NOTE

amandoua sunt de genul psihologic&supranatural...le vei adora MERITA VAZUTE NEAPARAT?


cuplacere☺

| ??c??? a răspuns:

Attack On Titan
Kiseijuu / Parasyte
Ajin
Psycho Pass
Darker Than Black
Zankyou No Terror

| katorina a răspuns:

Death note, Seraph of the end, Hiiro no kakera, Rukudai kishi no cavalry, strike the blood, Akame ga kill, Danganronpa, Guilty Crown, Noragami, Another, Corpse Party, Sankarea, My hero academia

Întrebări similare