| DenisCrista a întrebat:

Buna, TPU! Ce anime-uri imi recomandati?

Doresc un anime gen Tokyo ghoul,B: The begginning, Deadmen Wonderland stil dinasta de sf cu puteri speciale

Răspuns Câştigător
| teo530 a răspuns:

Salut. Îţi zic ce anime-uri am văzut eu: tokyo ghoul, devil's line(luptă oameni şi vampiri) Serami no seraph(e un război între oameni şi vampiri, doar că un pic mai diferit: vampirii nobili au săbii speciale, iar oameni care folosesc echipament blestemat au putere de la un demon), another(m-a făcut să-l văd după ce am văzut o secvenţă dar e mai slab decât mă aşteptam. E vorba despre o clasă blestemată ca în fiecare an să moară elevi până când moare pesoana deja moartă, deci merită văzut mai ales dacă îţi place misterul) şi naruto(pe ăsta cred că-l ştii, dar dacă nu scrie-mi şi-ţi povestesc pe scurt despre ce e vorba). Din păcate nu-ţi pot recomanda mai multe pentru că nu am văzut mai multe(acum sunt la naruto shippuden).

3 răspunsuri:
| DODOKMZ a răspuns:

BUN! TOT IN ACELASI GEN SE INCADREAZA SI ERASED SI DEATH NOTE

amandoua sunt de genul psihologic&supranatural...le vei adora MERITA VAZUTE NEAPARAT?

cuplacere☺

| ??c??? a răspuns:

Attack On Titan
Kiseijuu / Parasyte
Ajin
Psycho Pass
Darker Than Black
Zankyou No Terror

| katorina a răspuns:

Death note, Seraph of the end, Hiiro no kakera, Rukudai kishi no cavalry, strike the blood, Akame ga kill, Danganronpa, Guilty Crown, Noragami, Another, Corpse Party, Sankarea, My hero academia