| MuFfiN3097 a întrebat:

Daca stiti Fruits Basket, ca aniumeul l-am vazut dar mai este sezonul 2 care e in manga si nu am chef sa o citesc pe toata, am citit doar sfarsitul si am cateva intrebari:Unde pleaca Yuki si ceilalti din familia Sohma? Kyo e cel care va ramane cu Tohru? Ce s-a intamplat cu Akito? Daca imi raspundeti la aceste 3 intrebari, va dau

Răspuns Câştigător
| YukiLove a răspuns:

O intrebare la care imi face placere sa raspund, Fruits Basket e una din manga-urile mele preferate si iti voi raspunde pe rand la fiecare intrebare:
1. Dupa ce blestemul este desfacut de catre Akito, care isi schimbase parerile si ideile dupa ce vorbeste cu Tohru si ii provoaca un accident grav, dar din care isi revine, toata familia Sohma pleaca pe drumuri diferite si isi refac vietile, Yuki pleaca la facultate, Hatsuharu si Rin raman impreuna, Ayame ramane la magazinul sau, Hatori incearca o relatie cu o veche prietena din liceu, Momiji se intoarce la familia lui, Hiro si Kisa raman si ei impreuna, Kagura, Ritsu si Kureno si-au continuat vietile normal si Shigure s-a intors la casa principala.
2. Da, Kyo este cel care ramane cu Tohru si se muta impreuna in alt oras, ceea ce il deranjeaza pe Momiji care pe parcurs se indragostise de Tohru, iar peste mai multi ani Kyo si Tohru se casatoresc si fac copii si nepoti, dar iubirea dintre ei ramane mereu de neatins pentru ca dupa ani si ani de zile cei doi inca se plimba ca doi indragostiti tinandu-se de maini.
3. Akito redevine femeie, opreste blestemul si in cele din urma se casatoreste cu Shigure.
Sper ca ti-am spus tot ce vroiai sa stii, pentru mine Fruits Basket a fost o lectie de viata, povestea ideala pentru ca intr-o zi sper sa apara si un Kyo-kun al meu si sa ma iubeasca asa cum Kyo o iubeste pe Tohru.

2 răspunsuri:
| scumpika89 a răspuns:

Hei unde pot gasi Fruits Basket sezonul 2 manga?

| MuFfiN3097 explică:

Mersi mult! Este exact ce imi trebuia, si da, si mie imi place foarte mult Fruits Basket, a prea dragut!