| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu mai dubleaza in romana serialul Naruto?

Răspuns Câştigător
| AndradaRoxana9 a răspuns:

Animeul Naruto nu se mai dubleaza deoarece programul care se ocupa de el (respectiv Jetix)a fost inchis si in locul lui a aparut Disney Chanel. Oricum, daca ar fi dupa mine, as opta tot pentru varianta in limba originala deoarece japoneza este o limba frumoasa si transmite mai multa emotie.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Au fost dublate episoadele care se difuzau pe jetix.
Acum nu mai exista jetix-ul si anime-ul nu se mai difuzeaza.

| KM3 a răspuns:

Nu se mai difuzeaza pe niciun canal de desene animate, de aceea nu se mai dubleaza. S-au dublat acele episoade pentru copii care nu stiu inca sa citeasca.
O zi buna! happy

| bistarcro a răspuns:

Unde,ca eu l-am vazut subtitrat

| anonim_4396 explică (pentru bistarcro):

De la episodul 1 pana la 68
scrie dublat in romana