| Anonim_Anm_1991 a întrebat:

Buna TPU stie cineva niste anime-uri gen Love Stage sau Super Lovers?
Dau funda

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Skitte y na eu
Honey and Clover

| AnaMariaJRock a răspuns:

Buna!

Junjou Romantica
Loveless
Sekaiichi Hatsukoi
Uraboku
Monochrome Factor
Gakuen Heaven
No.6

| Dalyan a răspuns:

Buna.Sa vedem:
*Ai no Kusabi (aici sunt 2 versiuni 2012 si cea din 1994, difera putin povestea si finalul);
*Boku no Pico(Desi e yaoi, nu te sfatuiesc sa il vezi.Acum alegerea iti apartinelaughing );
*Enzai(2 OVA-uri a cate 25 min ep);
*Finder Series(2 OVA-uri-43 min ep);
*Gakuen Heaven;
*Gravitation;
*Hyakujitsu no Bara(2 OVA-uri-24 min ep);
*Ikoku Irokoi Romantan(2 OVA-uri-27 min ep);
*Junjou Romantica;
*Keiraku no Houteishiki Level-C;
*Kirepapa(2 OVA-uri-29 min ep);
*Koisuru Boukun(2 OVA-uri-29 min ep);
*Loveless;
*Monochrome Factor;
*No.6;
*Okane ga Nai(4 OVA-uri-30 min ep);
*Papa to Kiss in the Dark(2 OVA-uri-30 min ep);
*Saigo no Door wo Shimero!(1 OVA-30 min);
*Seitokaichou ni Chuukoku(2 OVA-uri-30 min);
*Sekaiichi Hatsukoi;
*Sensitive Pornograph;
*Tight-rope;
*Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru(Uraboku);
*Vassalord.;
*Yami no Matsuei;
*Hybrid Child(nu am apucat sa il vad dar urmeaza, am inteles ca e yaoi).
Acuma ca fapt divers, unele dintre cele mentionate sunt mai hard, deci daca vrei ceva mai inocent uitete la cele spuse de AnaMaria.^^

| xxRandomNamexx a răspuns:

Aveam de gand sa raspund, dar Ana Maria mi-a epuizat variantele=]

Sa stii daca iti place yaoi si shonen ai, adica boy love, pentru ca Love Stage e un yaoi sa stii ca manga sunt mult mai bune decat anime-urile cand vine vorba de boy x boy. Am citit cam 200 de manga yaoi asa daca doresti, trimite-mi mesaj privat sa iti recomand cateva^^

Shinsekai mai e Shonen ai si sunt si cateva scene shoujo ai (girl x girl), desi nu se concentreaza prea mult pe asta, mai mult pe actiune.