| AriaxD001 a întrebat:

TPU! Tocmai am terminat de vazut InuYasha ( un anime). Nu imi vine sa cred ca s-a terminat asa de repede! In fine, ador anime-ul! Voi stiti niste anime-uri faine ca InuYasha, gen lupte, demoni, puteri supranaturale, dar sa fie romantic! Va pup!

Răspuns Câştigător
| Rima1 a răspuns:

Incearca :
Kobato
Cardcaptor sakura
Tsubasa chronicles
Suga chara
Gakuen Alice
D.N.Angel
Full moon wo Sagashite
Elemental gelage
Kamikoze kaitou jeanne
Kirarin revolution
Nanatsuiro drops
Special A
Bokura go-ita
Kaichouwa maid-sama
Mermaid melody
Fruits basket
Yummeiro pattisiere
Tokyo mew mew
Vampire knight
Pandora hearts
Dog days
D.gray-man
Black cat
Ouran high school host club
Earl and fairy
Tearts to tiare
Katekyo hitman reborn
Pita ten
Romeo x Juliet
Neo Angelique
Sugar sugar rune
07-ghost
Kimi ni todoke
Rozen haiden
Rozariot vampire
Lovely complex
Code breackfast
Kuroshitsuji (astea pina cind daca termini sa privesti acestea iti voi mai da si apropo toate au demoni si dragoste dar nu toate le au impreuna dar 50% la fix le are!) Cred iti va placea Sucees^_^

5 răspunsuri:
| Nanami利 a răspuns:

Fairy tailhee hee Iar Natsu imi aminteste de Inuyasha prin felul cum se poartabig grin

| BlackRaven45 a răspuns:

Tocmai ce am terminat de vizionat un anime care s-ar încadra perfect. Are şi lupte dar mai puţine.

Kamisama Kiss (Kamisama Hajimemashita) (13 episoade + 2 OVA-uri)

Gen: Comedy, Demons, Fantasy, Romance, Shoujo, Supranatural

Este vorba despre o fată (17 ani) pe nume Nanami care a rămas fără casă din cauza datorilor tatălui ei. După ce ea salvează un tip de un câine care îl atacase, acesta îi dă casa lui pentru că a spus că el nu mai are nevoie de ea. Casa lui era de fapt un templu. În templu se află două spirite pe nume Onikiri şi Kotetsu şi un Spirit Vulpe Albă pe nume Tomoe *Din câte am înţeles Tomoe e un demon*. În fine, Tomoe ajunge să fie servitorul ei şi cu timpul Nanami ajunge să se îndrăgostească de Tomoe.

Apar destul de mulţi demoni cu puteri supranaturale.

Dacă ai vizionat anime-ul şi ţi-a plăcut am deosebita plăcere să-ţi spun că anime-ul a primit undă verde pentru un sezon 2. Nu a fost anunţată data exactă dar cel mai probabil va apărea în vara anului 2015. *Cred*

Sper că ţi-am fost de folos! happy

| Cloudless a răspuns:

Da, dar unul singur cade in toate categoriile tale din cate imi amintesc. Nurarihyon no mago. Doua sezoane, 48 de episoade, distractie placuta.

| AlexCiobi a răspuns:

Naruto Shippuden
Nu are el prea mul romantism.
Dar vreau sa iti spun ca la unele episoade nu am putut sa ma abtin din plans
P.S are 374 de episoade si inca mai apar dar nu vor mai fi asa multe
Oricum Naruto Shippuden este Best Anime 4Ever

| DanaMzk a răspuns:

Ai putea incerca Fairy Tail, e foarte interesant, Sword Art Online, Accel World, No game No life, Guilty Crown, Kaze no stigma, Death Note, Anohana, happy
Sunt foarte interesantem ti le propun pe toate. Sper ca te-am ajutat happy