| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Care e diferenta dintre OVA si OAD?

Răspuns Câştigător
| bluelemOnhamOn a răspuns:

OVA-urile (Original Video Animation) sunt niste episoade speciale care se intampla ceva cu totul diferit care nu este legat de anime-ul in sine. E ca si cum te-ai uita la un anime care e numai cu batai, si apoi vezi un episod OVA in care nu sunt deloc batai, adica personajele principale/secundare in timpul lor liber.
OAD-urile (Original Animation DVD) sunt parti care apar in manga. De obicei, intr-un anime, lipsesc unele parti din manga, facand anime-ul mai scurt (manga fiind benziile desenate in japoneza)

1 răspuns:
| AkiseAru a răspuns:

Exactastavoiamsaspuneu.