| Asami a întrebat:

Care e diferenta intre Josei si Shoujo? Dar intre Shounen si Shounen-ai?

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Josei - femeie
shoujo - fata
shounen - baiat
ai - iubire, deci
shounen-ai - iubire intre baieti

| Asami explică (pentru irbis):

Pai e acelasi lucru cu Yaoi deci?

| irbis a răspuns (pentru Asami):

Cam da, dar cred ca in Yaoi, cei doi sunt mai maturi. Nu stiu sigur, dar asa cred dupa faptul ca sunt doua denumiri diferite si dupa faptul ca la shounen-ai, e cuvantul shounen.

| IAmAFreak a răspuns (pentru irbis):

De fapt, Shounen-ai si Yaoi e aceeasi chestie rolling on the floor Numai ca noi, sau cel putin eu, am o lene sa spun Shounen-ai, deci ma folosesc de Yaoi rolling on the floor

9 răspunsuri:
| 愛LeEu愛 a răspuns:

Habar n'am ce vrei sa spui. straight face

| Asami explică (pentru 愛LeEu愛):

Ma refeream la genurile de manga.

| 愛LeEu愛 a răspuns (pentru Asami):

Aaa, la Manga ochii sunt mai mari si corpul mai micut. In general ochii sunt mari. La Anime orice fel de ochi doar sa fie japonez happy, funda? happy

| Asami explică (pentru 愛LeEu愛):

Eu ma refeream la GENURI de manga. Si nu neaparat, manga poate sa fie uneori destul de realistica si oamenii bine proportionati.

| Asami explică (pentru 愛LeEu愛):

Ce spui tu acolo de corp mic si ochi mari, aia sunt Chibi happy

| 愛LeEu愛 a răspuns (pentru Asami):

Nu neaparat. Elfen lied e manga si are corp normal dar ochii mari happy