| JiTerra a întrebat:

Care este personajul anime feminin preferat? Dar masculin?

37 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Pai cand eram mai mica facusem o pasiune pentru Sasuke ( din Naruto)

| positivity a răspuns:

Ar fi o nedreptate să aleg un singur personaj masculin/ feminin, pentru că sunt multe personaje care-mi plac.
Dar să vedem, ca personaj masculin, Naruto Uzumaki va rămâne mereu baza (anime "Naruto"), iar pe lângă ar mai fi Usui Takumi (anime "Kaichou wa Maid-sama") şi L (anime "Death Note"). Îi ador pentru că fiecare știe ce vrea, şi nu renunță niciodată.
La personajele feminine, Sawako Kuronuma (anime "Kimi ni Todoke") este personajul care are o personalitate la fel ca a mea, acea fire timidă, care vrea să-şi facă prieteni dar nu poate, mă descrie perfect.
Iar pe un al doilea loc se află Enma Ai (anime "Hell Girl"), care posedă o parte rece a mea. Mă descrie.
Iar eu sunt combinația dintre Sawako şi Enma. Două personaje diferite care se luptă în interiorul meu.
Scuze că nu am ales doar un personaj.

| JiTerra explică (pentru positivity):

E ok ^^ nici eu nu am putut alege un personaj masculin preferat >.> blushing

| Konata a răspuns:

Buna, pai eu am doua personaje preferate feminin si masculin din acelsai animeu. Din Lovely Complex imi place de Otani si de koizumi.happy. Tie ce-ti place?

| JiTerra explică (pentru Konata):

Pai baieti ar fi: Sesshomaru[inuyasha], Sasuke/Kimimaro[naruto], Natsuru[kampfer] - nu pot alege unul...
Iar fata: Shizuku Sango[kampfer]

| Konata a răspuns (pentru JiTerra):

Frumos love struck.

| MaliciousDeath a răspuns:

Hei din Darker than black ca personaj masculin si Yuki din Tsuritma(ma aseman extrem de mult cu el la caracterlaughing).
Uhm, personaj feminin preferat nu cred ca am.Nu m-a fascinat niciunul pana acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vizionez naruto personajele care imi plac sunt sakura haruno si naruto

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Feminin: Mai (Yugioh)
Masculin: Yusuke (Yu Yu Hakusho).

| irbis a răspuns:

Personajul feminin preferat este probabil CC din Code Geass. Masculin e Lelouch tot din Code Geass, sau Kamina din Tengen Toppa Gurren Lagann.

| MadalinaElly a răspuns:

Personajul feminim clover din spioanele.

| Victor7boy a răspuns:

Buna! Din Naruto:
Feminin:Sakura (este aproape la fel ca Tsunade)
Masculin:Naruto(cel mai bun din satul konoha dupa mine...)

| HonneOnna a răspuns:

Paai din acelasi anime, Nana, cred ca cel mai mult imi plac Nana si Renwinking

| SirOne a răspuns:

Masculin ar fi: Nara Shikamaru
feminin ar fi : Ino Yamanaka
din Naruto Shippuden

| Minato1 a răspuns:

Baiat:
-Minato si Shikamaru (Naruto)
-Yoh Asakura si Ryo (Regele Shaman)
-Uryū Ishida (Bleach)
Fete:
-Kushina si Hinata (Naruto)
-Tamao (Regele Shaman)
-Rukia Kuchiki (Bleach)
Cam atat cred dar al tau care ii?

| JiTerra explică (pentru Minato1):

Baieti: Sasuke, Kimimaro [naruto], Natsuru [Kampfer]
fata: Shizuku [Kampfer]

| ChalkOutline a răspuns:

Personajul feminin preferat este Chrome Dokuro din KHR, iar cel masculin Inuyasha din animeul cu acelasi nume.

| NomGol a răspuns:

Pai masculin ar fi Usui din Maid-Sama si feminin Sakura din Naruto^^

| YusukeUrameshi a răspuns:

Personaj masculin:Son goku (Dragon ball Z/GT)sau Yusuke(yu yu hakusho)
Personaj feminin:Kagome(inuyasha) sau Sakura(naruto)

| Buffulete a răspuns:

Ma uit la multe anime`uri, dar... la aceasta intrebare aleg: Nagisa (Clannad)si naruto.

| DomnulCuPruncii a răspuns:

Marsh de aici e sectia benzi desenate sugi cacatu

| xThr33 a răspuns (pentru DomnulCuPruncii):

1) ai un nume de obsedat
2) ai un vocabular de golan [ps mama ta ce-o facut cu tine de cand te-o scos prin tunel?]
3) tu de unde crezi ca sunt animeurile retardatule? sunt toate inspirate din benzi desenate - m a n g a daca nu stiai raised eyebrows ai vazut si tu naruto si te dai stiutor. esti doar o pla bleaga care cauta atentie pe un site de cunostinte. vezi-ti de treaba. cei cu tupeu doar in spatele monitorului [ca tine.] n-au ce cauta aici

| JiTerra explică (pentru DomnulCuPruncii):

Te doar capu' sau ceva? o.o ai vazut naruto si te dai priceput cu un nume de obsedat? da draga e categoria benzi desenate stiu si eu sa citesc o.o dar vad deja din raspunsul tau ca nu sti nici ce inseamna anime. intrebarea este pusa la cea mai potrivita categorie. urmatoarea ar fi fost conversatii, dar un nepriceput ca tine nu are de unde sti asta, nu sti nici ce e manga de unde sa ma astept sa dai un raspuns inteligent -.-' te roade caam mai multe raspunsuri la intrebare? sau ca am mai multe funde? o.o te dai smecher cat esti ascuns la monitor in realitate esti doar un baietas de 12 ani care inca-si cauta suzeta -.-'

| DomnulCuPruncii a răspuns (pentru JiTerra):

Ok.

| KawaKiira a răspuns:

Pai eu am mai multi...
Feminine:
-Yuno din Mirai nikki
-Sunako din Shiki
-Megumi din Shiki
-Winry din FMA
-Asuna din Sword art online
-Lucy din Fairy tail
-Hinata din Naruto
and many many more
Masculine:
-Sebastian, Claude, Ciel,Pluto,Grell, Undertaker din Black butler
-Gray si Natsu din Fairy tail
-Edward din FMA
-Rin din Blue exorcist
-Edgar din Earl and fairy
-Tomoe din Kamisama hajimemashita
-Naruto, Sasori, Itachi, Deidara din Naruto
And many many more
Oricum mie imi plac multe personaje :]

| Didyshor29 a răspuns:

Dintre personajele feminine cred ca ar fi,, Tsunade" [din Naruto Shipuuden], iar personaj masculin,, L" [Death Note]

| JiTerra explică (pentru Didyshor29):

Imi place cum gandestismug imi place L nu la fel de mult ca Light dar imi place, iar tsunade e preferata mea din naruto :]] + temari

| Didyshor29 a răspuns (pentru JiTerra):

laughing light nu prea imi place thinking cu toate ca planul lui pentr,, lumea perfecta" parea interesant laughing, tot L mi se pare mai deosebitlaughing+ ca imi place cum are parul rolling on the floor))

| JiTerra explică (pentru Didyshor29):

rolling on the floor la inceput si mie de aia imi placea de L da apoi am zis ca mai mult kira =]] + imi place rasu lui de dement

| Didyshor29 a răspuns (pentru JiTerra):

laughing)) imi dai si mie id-ul tau?happy

| JiTerra explică (pentru Didyshor29):

L-am lasat la mesaje tongue

| Didyshor29 a răspuns (pentru JiTerra):

Mc:* big grin

| JiTerra explică (pentru Didyshor29):

Np ^^

| giannyblack a răspuns:

Masculin: Natsu [FairyTail] Feminin: Yokon [Gurren Lagann]

| MaraChuuXD a răspuns:

Maka si Sasuke laughing

| mAnGalvr a răspuns:

Hmmm...
Personajul feminin preferat ar fi Erza Scarlet (Fairy Tail).
Personajul masculin pe care il prefer este Xerxes Break (Kevin Regnard ) din Pandora Hearts.

| EXKasual a răspuns:

La mine eprsonaj feminin preferat este
Eureka din animeul Eureka 7iar masculin Renton din acesai anime