| Andrəi a întrebat:

Care este termenul pentru doi oameni care își schimba corpurile?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

și ce-și păstrează totuși?

| teo530 a răspuns:

Te referi la organul genital? Aceia sunt transexuali.

| Andrəi explică (pentru teo530):

Ziceam de schimb, nu schimbare de sex, a intra în trupul lui b și îl controleaza

| teo530 a răspuns (pentru Andrəi):

Aa. atunci nu stiu.

| whatevernvm a răspuns:

Sf

| DataScience a răspuns:

Interschimbare de suflete (nu cred ca exista un termen specific pentru acest gen de filme/anime/desene)

| HandaSei a răspuns:

Nu cred că există un anumit termen pentru așa ceva, dar sunt curios în ce context vreo să-l folosești, te interesează ca ipoteză din punct de vedere științific, sau vrei doar să vezi diverse materiale pe tema asta/filme/seriale etc? Dacă așa e mai util să-l cauți în engleză ( body swapping ), cu siguranță vei avea mai mult succes!

Iar deși nu prea știu filme/seriale/documentare pe tema asta, am văzut totuși destule anime interesante care abordează subiectul. / În caz de te interesează îți pot da ceva recomandări! happy

| Alexandru_Darius_1996 a răspuns:

A fost real, jur ca nu a fost de la LSD

| Andrəi explică (pentru HandaSei):

Visasem ca auzisem un sunet si am intrat in corpul unui copil, si el in al meu