| CuloriHD a întrebat:

Cate sezoane are Owari no Seraph? Si se merita sa il vezi?

Răspuns Câştigător
| Sakura13574 a răspuns:

Primul sezon este terminat si are 12 episoade, iar al doilea sezon va aparea in toamna.
E chiar tare animeul. Iti sugerez sa il vizionezi. Nu cred ca pot da o explicatie prea buna, dar totusi voi incerca sa iti povestesc despre ce este vorba: Un virus s-a raspandit in lume, iar toti oamenii erau afectati in afara de copii pana in 12-13 ani(nu mai stiu sigur). Atunci ies la iveala vampirii care rapesc copiii, iar oamenii ce raman pe pamant se adapostesc ca sa traiasca. Printre cei luati de vampiri se afla si copiii unui orfelinat care traiesc ca o familie. Intr-o zi, cand gasesc o cale sa scape, sunt prinsi de vampiri si doar unul supravietuieste si pleaca la,, suprafata''(vampirii aveau bazele undeva prin pamant). Dupa ce reuseste sa scape, se antreneaza ca sa poata ucide vampiri mai tarziu, pentru a-si razbuna familia, insa lucrurile merg putin altfel, insa nu vreau sa stric surpriza in caz ca te vei uita.

1 răspuns:
| neca a răspuns:

Sunt 12 episoade si probabil vor mai aparea.
animeu incepe fain si devine tot mai naspa pe parcurs (parerea mea)