| Nustiuuuu a întrebat:

Cateva anime-uri faine vazute de voi?

Răspuns Câştigător
| Adi39 a răspuns:

Deci sa incep :
Fairy Tail (Magic Fantasy)
Death Note (Psychological)
Tokyo Ghoul (Horror, Mystery)
Attack on Titan (Action)
Another (Horror Scholl si putin romance)
ReLIFE (Romance)
Toradora! (Romance)
Sword Art Online (Game, Romance)
Black Bullet (Action)
Date A Live (Harem, Romance, Comedy)
Akame ga Kill! (Action Fantasy)
Koe no Katachi (Romance)
(Daca te-am ajutat imi dai funda?)

6 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Naruto rolling on the floor

| Adyy5 a răspuns:

Pe langa ce au spus si ceilalti... poți sa vezi Sakurasou no Pet na Kanojo (Romance, comedy), Inuyaskiki (a aparut in 2017, chiar merita.Actiune),Kakegurui(daca iti plac jocurile de noroc), Orange (este vorba despre un adolescent de 16 ani care ajunge sa se sinucidă din cauza faptului ca mama lui a murit la rândul ei sinucindu-se si se invinovateste de asta.Ea divortase de tatal lui si el s-a purtat urat cu ea, dupa isi va dori moartea.Intr-un final gaseste telefonul mamei sale unde este scris motivul pentru care a facut ce-a facut si ca totul a fost pentru binele lui.Din aceasta cauza ajunge sa se sinucida.Prietenii lui rămân cu numeroase regrete ca nu reusit sa-l salveze si gasesc peste 10 ani o cale prin care sa-l salveze.
Trimit in trecut prin intermediul triunghiului bermudelor niste scrisori.Fiecare dintre ei, cei din trecut primeste una in care este scris ce urmeaza sa se intample, ce ar trebui sa faca si sa evite pentru a nu ramane cu regrete si in primul rand cum sa-l salveze pe prietenul lor de la sinucidere, pe Kakeru.
Exista mai multe lumi paralele.In cea in care Kakeru se sinucide nu se schimba nimic, trecutul nu poate fi schimbat deci prietenii lui raman cu acele regrete tot restul vietii.In schimb, in lumea paralelă creată de ei in care versiunea lor mai tânără au primit acele scrisori se poate schimba ceva, prezentul si viitorul pot fi schimbate, deci prietenii lui vor face tot ce pot pentru a-si salva prietenul.Este un anime trist,te invata sa apreciezi persoanele din jurul tau si sa ai grija la deciziile pe care le iei pentru a nu regreta mai tarziu),Kaichou wa Maid-sama (Romance,comedy),Ao Haru Ride (merita),My little monster (romance, comedy), Nanatzu no Taizan, Btoom(este vorba despre un joc popular jucat de numeroase persoane din lumea intreaga.
Intr-o zi o parte din ei se trezesc intr-un avion iar creatorul jocului care este si cel responsabil le spune ca cel care strânge patru chip-uri va fi eliberat.Fiecare persoana dintre cei prizonieri au un chip iar singura cale prin care acel chip se desprinde este ca persoana în cauza sa moară.
Astfel sunt adusi pe o insulă si începe o lupta pentru supraviețuire,fiecare primind bombe cu care isi pot ucide adversarul.
Exact ca in jocul BTOOM.),Noragami (fiind si unul dintre cele mai bune anime-uri pe care le-am vazut), Mahoutsukai no Yome (anime-ul anului), Corpse Party,Prison School (e foarte funny),Gintama (cel mai funny, păcat ca are atâtea episoade.

| ColdHeart a răspuns:

NANA, ce am plans la el...

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Elfen Lied
Death Note
Code Geass
Yugioh
Another
Assasination Classroom
Kuroshitsuji
Gankutsuou
Death Parade
Overlord
Full Metal Alchemist
Atack on Titan
SAO
Hellsing Ultimate
Trinity Blood
Witch Academia
Boku no hero academia

Abia ma incalzesc, sunt foarte multe, depinde ce gusturi ai.

| IdkJesus a răspuns:

To aru majutsu no index
bungou stray dogs
boku no hero academia
shokugeki no souma
higurashi
persona
nanatsu no taizai
owari no seraph
magi
kakegurui
re:zero
servamp

| Goldy22 a răspuns:

Un film anime fain-Your name