| Filip_Danut_1994 a întrebat:

Caut anime sa aiba neaparat:romance,supranatural si daca vreti dati urmatoarele :drama, vampiri

6 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Anime-uri cu vampiri:
- Dance in the Vampire Bund
- Tsukihime
- Tsukuyomi Moon Phase
- Kurozuka
- Rosario to Vampire (2 sez)
- Hellsing
- Vampire Knight (2 sez) (povestea continua in manga)

Anime-uri din genul romance si supranatural:
- Tasogare Otome x Amnesia (Dupa ce vizionezi anime-ul sa citesti si manga-ul, de la inceput. Deoarece poveste difera fata de anime.)
- Clannad (2 sez)
- ef: A tale of Memories si ef: A Tale of Melodies
- Dragon Crisis
- Natsuyuki Rendezvous
- Midori no Hibi

Vizionare placuta!

| BlackRaven45 a răspuns:

Cu vampiri ştiu doar unul: Diabolik lovers. Nu prea sunt fana celor cu vampiri. De gen romance şi supranatural:

-Kamisama Kiss
-11eyes (Are şi romance dar în cantităţi mai mici)
-Soredemo sekai wa Utsukushii
-Kotoura-san (Fata poate citi gânduri)
-Hiiro no Kakera (Are două sezoane)
-Inu x Boku SS
-Kamigami no Asobi
-Avatar: The last airbender
-Avatar: The legend of Korra

Sper că ţi-am fost de folos! happy

Răspuns utilizator avertizat
| 德尼莎 a răspuns:

Cu vampiri (sunt si de dragoste) : Dance in the vampire bund, vampire knight si vampire knight guilty, diabolik lovers, rosario&vampire,
Romance: itazura na kiss, kaichou wa maid-sama, aishiteruse baby, ao haru ride, kampfer,Jigoku Shouko, Nana,Uta no prince -sama,Hakuouki, Sankarea, Sankarea, Special A, Chobits, Winter Sonata. Sper ca ti-am fost de folos ^^

| Kirito21 a răspuns:

Vampire Knight si Vampire Knight Guilty, Karin, Dance in the Vampire Bound, Uragiri wa boku no namae wo shitteiru (doar daca te uiti la yaoi), Kuroshitsuji 1 si 2, 11 Eyes.

| Kirito21 a răspuns (pentru Kirito21):

Si Hakushaku to yousei