| o0AnnaOo a întrebat:

Ce animeuri imi recomandati cu demoni/vampiri/ingeri pot sa fie si de dragoste dar imi plac aceste teme si as dori sa mai vizionez! dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Highschool dxd (dar presupun ca l-ai vazut)
07-ghost
ao no exorcist
death note (dar presupun ca l-ai vazut)
supernatural the animation (la asta trebuie sa te uiti neaparat daca iti plac acele teme big grin)
soul eater
elfen lied
corpse party: tortured souls
blood lad

Vizionare placuta! happy

sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Shiki
Hellsing
Owari no seraph
Kamisama hajimemashita
Kuroshitsuji
Blood lad
Bleach

| Sakura13574 a răspuns:

Owari no seraph
Kuroshitsuji
Pandora hearts
Ao no exorcist

| lulu03 a răspuns:

Vampire knight :3

| ionutcuromani a răspuns:

Nanatsu No Taizai
Desc: Într-o lume similară cu epoca medievală a Europei, Cavalerii Sacri protejează regatele Britaniei folosind o magie extrem de puternică. Totuși, o parte dintre aceștia și-au trădat patria și și-au întors armele împotriva camarazilor în încercarea de a detrona conducătorul regatului Liones. Au fost învinși de Cavalerii Sacri, dar începuseră zvonuri cum că aceștia, acum numiți „Cele Șapte Păcate Capitale", încă trăiau. Cu zece ani mai apoi, însuși Cavalerii Sacri au dat o lovitură de stat, devenind noii conducători tiranici ai regatului Liones. Povestea o are în prim plan pe Elizabeth, a treia prințesă a regatului Liones, care e în căutarea celor Șapte Păcate Capitale. Cu ajutorul lor, aceasta dorește nu numai să recupereze regatul, ci să și aducă dreptate pe lume.