| Поп_Ваня_1995 a întrebat:

Ce benzi desenate sunt mai interesante sau mai bune DC sau Marvel? Dupa mine DC ar fi mai bun are mai multa poveste si realism

Răspuns Câştigător
| neca a răspuns:

Ma crezi sau nu, contrar numelui categoriei nimeni de pe aici nu citeste benzi desenate

DC e cam uscat, are multe caractere a caror personalitate poate fi descrisa cam asa ''TREBUIE SA DRRREPTATE'' si majoritatea sunt tipi buni, bine ca stiu sa faca antagonisti interesanti

marvel nu prea citesc dar din cate am vazut au devenit foarte progresivi

as zice ca DC sunt mai buni

| Поп_Ваня_1995 explică (pentru neca):

Da dar in DC totul este realistic si dupa ce au facut The New 52 Marvel s-a luat dupa ei cu Secret Wars. Insa vreau sa spun ca fiecare raufacator are o poveste trista Joker era un inginer si devenit Joker din accident

| neca a răspuns (pentru Поп_Ваня_1995):

Dc si marvel se inspira unul de la altul tot timpul, nu mi-se pare un lucru rau

| Поп_Ваня_1995 explică (pentru neca):

Este ca si cum tu ai pictat un desen iar eu m-am luat dupa tine insa am adaugat alte elemente si sa spun ca este original ti se pare corect? mie nu, bine si DC a copiat insa itate la asta http://9gag.com/gag/azbwqmm/dc-marvel-equivalents

| neca a răspuns (pentru Поп_Ваня_1995):

Te rog spune-mi ca nu crezi ca fiecare caracter din postu asta e facut de dc si furat de marvel.

nu mi-se pare corect dar nici nu ma deranjeaza, avand in vedere ca si marvel si dc sunt perfect constiente ca unu copiaza caractere de la altu si nu le pasa nu vad de ce miar pasa mie.

| Поп_Ваня_1995 explică (pentru neca):

Poate dar dupa ani cred ca da insa am vazut ca nu arata anii si cel mai bun exemplu Deathstroke and Deadpool - Deathstroke-1981- real name Slade Wilson -Deadpool-1991-real name Wade Wilson amandoi sunt cei mai buni asasini si etc

6 răspunsuri:
| Bogdan2304 a răspuns:

D.C realist.
Ce sens are un copil la care mama lui este o balena si tata un om.(aqua-men)
Ce sens are ca un copil orfan care ar trebui sa fie dus la orfelinat sa mearga intr-un templu sa fie antrenat sa sa fie un miliardar. (batman).
Cei mai multi nu au poveste si nu dau ceva real.
Adica hulk a fost afectat cu radiati gama si la omul-paianjen i s-a schimbat adeneul
mult mai realist este marvel