| hotsparks a întrebat:

Ce jocuri de grup stiti? care se fac la petreceri, pentru persoane in varsta de 16 ani. Gen "I never." sau "adevar sau provocare".

1 răspuns:
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Stiu eu un joc dar nu stiu cum se numeste. Ii cam asa: Faceti perechi de cate doi si fiecare pereche sa aiba un scaun. Puneti scaunele in cerc dar sa lasi un pic de loc. Apoi unul dintre cei doi se aseaza iar celalalt sta in spatele lui in picioare cu mainile la spate si cu ochii IN CEAFA celui care sede ( sa nu se uite in alta parte) Apoi altcineva fara pereche sta in picioare cu un scaun gol in fata lui si face cu ochiul la cineva care sede.Acel cineva trebuie sa se ridice dintr-o data si sa fuga la cel care a tras dar cel din spate are datoria sa o prinda si daca poate o tine pe loc daca nu el e urmatorul care trage cu ochiul.( atentie: cei ce stau in picioare se uita in jos cu mainile la spate sa nu vada cine o sa fuga)