| AhileSemiZeu a întrebat:

Ce parere aveti de Dragon ball?

20 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Anime-ul este prea exagerat. Dar sa nu uitam a fost unul dintre aanime-uri care a facut si face furori in lume. Si mai ales multi dintre noi si a inceput copilaria cu asa ceva.

Recomandari manga
http://miauti.blogspot.com/

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Miauti):

Cum adica exagerat? Este cel mai bun anime din toate timpurile, cu toate ca e vechi este foarte reusit si foarte bine gandit (mai putin filmele).

| Miauti a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Mai cand le am vazut acum cativa ani (21 de ani) erau senzationale. Acum daca le vizionez din nou par exagerate... Adica ii da zeci de mii de pumni, trage ''valul testoasei'' si cu ultima rasuflare evoluaza in super sayan si il bate mar...

Da recunosc ca au fost o inspiratie pentru Naruto si onepice...

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Miauti):

Da, asa e dar nu stiu ce sa spun... Pe mine ma fascineaza ca are o grafica superioara altor animeuri si e din anii 80... Deci mi se pare incredibil si in acelasi timp ma infioreaza chestia asta, dar pana la urma asa e. Pana la urma ceilalti au dreptate, este destul de vechi si ne-ar trebui ceva nou gen Naruto, Fairy Tale, Bleach si asa mai departe. A trecut 21 de ani de cand nu te-ai uitat sau ai varsta de 21 de ani ca nu inteleg.

| Urpaniel a răspuns:

Cel mai bun Anime pe lângă Hellsing, mai ales seria Z.

| 拉维尼亚 a răspuns:

Este desenat aiurea si exagerat

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru 拉维尼亚):

Aiurea? Exagerat? Tu... stii ce vorbesti? AA, esti un fan al altui anime si negi ideea ca e mai bun DBZ ca acel anime nu?

| 拉维尼亚 a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Fiecare are dreptul la opinie. Eu am vazut Dragon Ball si asta este parerea mea, dar vad ca tu ne contrazici pe toti cei care nu avem aceeasi parere ca tine. Doar pentru ca tu crezi asta nu inseamna ca toti trebuie sa gandim la fel despre DB

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru 拉维尼亚):

DAA, la fel cum au cei care zic impotriva mea. Zi u un anime desen foarte caligafric si foarte frumos. OMULE ESTE DIN 1986! Cum draq ti se pare desenat aiurea? Bine ca stii u un anime desenat frumos, acum nu-mi spune ca si Akira care e din 1988 este unul foarte urat. Da, va contrazic pentru ca h-abar nu aveti, daca as fi pus eu intrebarea asta ati fi sarit cu toii pe mine cu Naruto. Si care e treaba ta despre ce cred eu? Daa, se vede ca ai vazut, desenat aiurea laughing auzi u.

Răspuns utilizator avertizat
| JustPaly a răspuns:

Cea mai tarie serie si z din toate timpurile care sau facut vreodata si e pe locu 1 in inima mea si niciun anime nu poate sal egaleze nici macar toate la un loc

| DuzzyDrey a răspuns:

Unul dintre Animeurile mele preferate la sfarsitul Z ului este tras de coada cu super puteriile dar totusi este Animeul dupa care au plecat toate daca tinem cont si Autorul Naruto a recunoscut ca unele personaje au fost inspirate din Dragon ball, si bleach iar vorba de grafica si cum au fost desenate mie unu imi place mult totusi nu poti compara naruto shippuden 2012 cu Dragon ball z 1998 Totusi.straight face

| Ciq a răspuns:

Desen urat din cate am vazut. Nu m-am uitat la el, dar am observat ca are multi fani. Ei bine. daca il vedeam cand eram mica, poate imi placea.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Ciq):

Urat? Uita-te mai intai la el dupa aia vorbeste, actiunea, puterile, luptele, personajele, muzica ambientala, grafica totul! Este cel mai tare anime al timpurillor, anul 1986, tu gandesti? (nu o lua in nume de rau) Uita-te mai intai si numai spune aberatii.

| vasyok97 a răspuns:

E unu din cel mai bune animeuri existente si sta la baza animeurilor noi:http://en.wikipedia.org/wiki/Dragon_Ball#Manga_2
nu e exagerat e cool e vechi dar arata destul de bine seria gt e aiurea caci nu e facuta de creatorul original daca vrei sal privesti poftim site cu toate ep, filme si ep speciale:http://www.dbz.tv episoadele dbz kai nu-s pe sait cautale in alta parte (sunt 98 episoade dar kai e naspa)
exista si un film real action movie dar e naspa rau animeul e cel mai bun merita privit
Sper sa-mi dai si o funda daca mai vrei detalii scriemi pe mess:vasy_sr

| EOsO a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult numai ca este cam violent, dar oricum e foarte tare.

| wildwolf a răspuns:

Bragon ball o fost la inceput o creatie uimitoare desi ave un defect era putin nudista dar marog in rest grozava si uimittore. dar in seria dragon ball o inceput sa se exagereze. dar ca sa fiu clar dragon ball o fos tare dar z si gt erau prea sf deci povestea o so exagerat dela z in colo. doar dragon ball normal mi-a placut

| LupulDinPadure a răspuns:

Este foarte fain in special dragon ball z cel mai bun din serie.E cel mai tare anime dar esti si pintre cele mai vechi ep 1 a aparut in 1986!
Si totusi a contiunat pana in 2009 2010 ma refer la dragon ball kai si cred ca mai sunt episoade speciale. Oricum e foarte fain.

| armando321 a răspuns:

Mi-a placut mult eu am crescut cu el cand l-am vazut pentru prima data avram vreo 2, 3 ani si acuma las revedea cu multa placere