| Sarai a întrebat:

Ce reprezinta semnul din fruntea lui Tsunade? Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| ConnieMeowღ a răspuns:

Tsunade are un sigiliu pe frunte. (acel mic romb) Cand s-a luptat cu Orochimaru si a fost injunghiata, mai de graba spintecata, l-a deschis si l-a folosit. Acel sigiliu a vindecat-o si i-a dat multa chackra.
In schimb insa ea isi scurteaza viata cu cativa ani iar aceste efecte sunt temporare. Dupa incheierea luptei cu Orochimaru, forma tanara a lui Tsunade a disparut, pentru prima data am reuzit sa o vedem pe Tsunade in forma ei batrana. (totusi i s-a vazut doar o mana, nu e nu stiu ce U_U)

8 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Semnul ala vine de la tehnica pe care ea o foloseste ca sa se mentina tanara. Ea are 55 de ani ( parca ) dar nu arata asa. Daca nu ma insel are legatura si cu faptul ca ninjutsu medical scurteaza viata ( din nou, s-ar putea sa ma insel cu privire la asta).

Răspuns utilizator avertizat
| Gdeni a răspuns:

Este un semn de colaectare a chacrei, ii permite sa ramana tanara, dar asta ii scurteaza viata tongue

| irbis a răspuns:

Ea aduna acolo chakra, stocand-o pentru a o folosi la nevoie. Folosirea acelei chakra ii permite sa se regenereze incredibil de rapid, dar asta ii scurteaza viata.

P.S. Asta se poate afla din anime.

| Mann02 a răspuns:

Reprezinta faptul ca naruto este un anime prea mainstreamwinking big grin

| MyShadow a răspuns:

Nu e chiar un semn. Acolo imi pastraza o cantitate de chakra si o mentine tanara.

| carmen99 a răspuns:

Pai un semn care stocheaza chakra si o mentine tanara...parca avea si o legatura sau ceva cu faptul ca ea e hokage? nu sunt sigura de a doua parte insa...happy

| Santoryuu a răspuns:

Se pare ca reprezinta un punct de colectare a chakrei numit Yin Seal http://naruto.wikia.com/wiki/Tsunade#Appearance Some time after leaving the village, she obtained a violet rhombus mark on her forehead similar to her grandmother's, which she uses as a chakra gathering point known as the Yin Seal. It will temporarily disappear when unleashing the conserved chakra and reappear after she has accumulated enough chakra. When she releases the Yin Seal, the diamond mark on her forehead opens out into a seal that usually extends to her jaws. When using the Strength of a Hundred Technique, the markings extend themselves around her entire body.