| alexboss10k a întrebat:

Ce trebuie sa raspund ca sa iau testul asta pe anime kage de editare manga? https://ak219.anime-kage.eu/ak/test-editare

1 răspuns:
| teo530 a răspuns:

Sa raspunzi la acele intrebari. le dai varsta, emailul, usernameul. daca vrei sa intri in echipa fie ca traducator/editor trebuie sa stii sa folosesti programe de editare. asta te si intreaba, ce program de editare folosesti, si cum lucrezi cu el, fontul ales de tine. te intreaba daca stii ce e ala typeseting. cum si scrie nu are nimic daca nu sti o intrebare(poate nu ai incercat vreodata sa editezi manga, dar sti japoneza, sau ce vrei tu sa faci). si ultima intrebare, ceva despre tine. hobbyul tau, ce iti place/displace, ce fel de persoana esti etc. atat. raspunde la ceste intrebari si asteapta cateva zile ca cineva sa iti raspunda.
bafta! sper sa te vad pe lista traducatorilor/editorilor =)