| Aflorin a întrebat:

Ce trucuri cu carti stiti? Funda care merge

Răspuns Câştigător
| DarkShadow26 a răspuns:

Buna. Stiu un truc pe care nici eu nu mi-l explic, dar ma rog. Din pachetul de carti iei doar 21, la intamplare. Le imparti pe 3 randuri. In timp ce imparti, ii spui celui cariua ii faci trucul sa aleaga o carte din cele 3 randuri. La sfarsit il intrebi pe ce rand e cartea aleasa. Asezi cartile impreuna, luand randul respectiv si punandu-l in mijloc.Nu amescteca! Apoi le asezi din nou pe 3 randuri, si ii spui lui cutarescu sa isi regaseasca cartea. La sfarsit il intrebi pe ce rand este. Apoi iarasi le pui impreuna, punand randul respectiv in mijloc. Repeti pasul inca o data. Apoi, intorci cartile cu fundul in sus si numeri pana la a 11-a carte. Aceea este cartea aleasa. Funda?

3 răspunsuri:
| axeldavid a răspuns:

Cauta pe ardeiiute.ro acolo vei gasi trucuri cu carti si trucuri de bar explicate

| DerpyXD a răspuns:

Intra pe http://www.clopotel.ro/......oc-99.html si invatal!
Mult noroc!