| oORichard a întrebat:

Cel mai lung cuvant?

Răspuns Câştigător
| Cosmin3D a răspuns:

Super-mega-hecto-giga-ultra-alfa-sceptro-psiho-lumo-kilo-cosmic-pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza intrebare! Ma intreb unde gasesc niste cuvinte asa lungi!

9 răspunsuri:
| KoKo56 a răspuns:

Cel mai lung cuvant? Asta e :
pwehrcfnuyrcaevryeabgreutinruthbnsuidhbgsdivbtsdyibvtdgybftusytcvtdcvtvtjvbfuvkgvbufutvnfvftcdrsxesxhdrvyukjbuiykbmtufvtdxcrtcdxrsexbtrtubmugtriouyhrduygrhmridyhjsojtiksgjityoshiopgnrjkgneasopthusetyruihysrilutgnriushysuirthsiuthsuiehauiwhusehxuefrhusitstiseuth aviuhrtawuvhtauwiovh hwutheuithnigngnbesiouthsuiohoihuiouhoiuhiofuhoiuhtioufuruhuihiuoiojuidshfoiuahaoiufhaioeurhasiohuauiovh, eiwoutnhwothvgwuiyIiojsjz8vroawiurhuiae4hygm9a865awrvjgybautvbkenuarbvsjkygbtkdvuht drgkcayuabrkgyverbseytvfsevcjftrva76wtrdvdi8cijfy7agvftj6eagrjc6wr7crjawevx6wevfawcjr76cgfjwer67kwcartwbgmgbtcjw6eygtbrnmseyrcbfawe7gr6curvaigyv8garvjaw76erkvgwaetbvgrjawetgraxwyervgfenetgurj7fiviezurebimyawgtubvraw8ytbvrw7iyeabrmw7zazbufr7stpsiiiiiicfkkkaurievft7vrkawf7vakxdr7ygasmbrg76webaevr8awem6agrvjbwh6tavrbwe5jvtrjcsr6tfgbetysgbrvj6twa7frcha7fvrjaset6vgnjarw6a6egjvar6egagt76eva7egtaegaevgjegje7gjaegj7jgegjaegjeavggevgegg7egegjaegaegebgebaegbjuaebjaebjaeebjaebebaevbebuaerghtrnsgvyrbawavbgbgayuubgabgujyabyuagebuegwbguejbguewbguebusegbsegubvgubsebgfvbsyubfegfusebtuvjgyusbtsygrbvvgsdbrfscgjgysebtrvsgybbusbsrbsrtgtrbgrtbgtrbgbsgtrbrberbgyubgyebyusegyuebetbgyusetbgyusetbgyuetbgyubgyusebgyggrengrehnrrhghjueisbthseybtugese

| BaDDoG a răspuns:

Flocobesenamociosboenavitarolasionosprevecheasoramitorodoselischebosispuleovaginitateasperosulontresshicottoloilico (117 litere)

| NuExist a răspuns:

Supercalifragilistiexpiralidocious.
Cred!

| Frelix a răspuns:

Magnusmedermatogolgotoferigleutepoteusofiovoliceridemie(57) si e un cuvant chiar interesant. e o bloala la mustewinking

| 9999999999 a răspuns:

Literele din abecedar

| Teodora_8141 a răspuns:

Electroglotospectrografie (25 de caractere)

diclordifeniltricormetilmetan (termen medical - 30 de litere)

| Adee3 a răspuns:

Episcopul de la Constantinopol a incercat sa se dezarhiepiscopoconstantinopolizeze.

| geo50 a răspuns:

Gastropiloroduodenojejunostomie(31 de litere)

encefalomielopoliradiculonevrită(32 de litere)

difosfopiridinnucleotidpirofosfataza(36 de litere)

Pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza (44 de litere)

Un google te-ar fi ajutatwinking

| anaeuro a răspuns:

Sceptroluminozitoaliophoba e cuvant inventat da e destul de lung ...nai mentionat sa fie cuvant din dictionar ...asa ca am profitat de ocazie