| Animatrix a întrebat:

Cele mai tari glume Funda happy

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Două măicuţe mergeau cu maşina când deodată apare pe parbriz un vampir, foarte mare şi urât. Măicuţa din dreapta îi zice celei care conducea:
- Dă-i cu aghiazmă!
Dă ea cu aghiazma de la ştergătoare dar nimic… Vampirul rămâne acolo.
- Dă-i cu tămâie! Dă maica cu tămâie dar tot la fel… vampirul nici nu se clinteşte…
Disperată că nu scapă de vampir, îi zice celei din dreapta:
- Încearcă cu crucea!
Scoate maica capul pe geam şi începe:
- Fu*uţi crucea mătii dă-te jos!

Un cuplu, noaptea in parc, pe o bancă.
Ea:
- Iubitule, scoate ochelarii. Îmi agăţi dresurile.
După 5 minute:
- Iubitule, pune inapoi ochelarii, ai început să lingi banca.

Un ascet isi dedica toata viata lui D-zeu, traind in pustiu, hranindu-se cu radacini, toate cu gandul la rasplata din Viata de Apoi pentru viata sa de pe Pamant. Vine si fericita zi in care moare (dupa atatea radacini zi de zi, era de asteptat). Urca frumos pe tunel, trece de lumina, ajunge la poarta Raiului, unde Sf. Petre statea cu ceaslovu-n fata. Da sa intre in Rai, sigur pe el. Sf. Petre ii bareaza drumul:
- Stai sefule, incotro?
- Pai in Rai. Eu sunt ascetul Senie.
- Pai, hai sa verificam ce zice ceaslovul.
Cauta Sf. Petre la sectiunea "Asceti"
- Senie... Senie... Nu, n-am nici un Senie la "Asceti".
- Cum n-aveti nici un Senie. Cauta la sfinti.
- Senie... Senie... Nu, nu-i nici un Senie nici la "Sfinti". Ascetul, din ce in ce mai agitat si enervat:
- Cauta la "Mucenici", la "Credinciosi cu merite deosebite", la mama ma-si. Trebuie sa fiu undeva acolo! Sf. Petre cauta prin tot ceaslovu... Nimic. Senie daramat...
- Toata viata pierduta... Am mancat la radacini de mi-a venit rau, mi-am dedicat toata viata lui D-zeu... Pentru ce?!
Sf. Petre il ia impaciuitor de dupa umeri si ii zice.
- Mai, vezi norisorul ala de acolo. Ala mic, alb si pufos?
- Da, spune Senie printre hohote de plans.
- Zambeste, esti la Camera Ascunsa !

O fetita vede pe strada un catel care tocmai facea vrute si nevrute cu o catelusa si il intreaba pe tatal sau ce fac. Tatal, jenat, ii raspunde: happy
- Catelusa nu vrea sa se duca acasa si cainele incearca sa o duca el acasa.
- Ahaa… asta era ieri cu mama, noroc ca se tinea bine de chiuveta, altfel postasul o ducea in mod sigur la posta…

O adolescenta, intorcandu-se acasa dupa prima zi de gimnaziu, il intreaba pe tatal ei:
- Tata, un baiat de la scoala mi-a zis ceva ce nu inteleg.
Mi-a spus ca am parbrizul frumos, un portbagaj smecher, niste sasiuri tari si amortizoare excelente.
Ce inseamna asta?
- Nimic interesant, dar spune-i asa colegului:
- Daca indrazneste sa-ti ridice capota ca sa verifice uleiul , o sa-i rup teava de esapament laughing
Numai bine!

7 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Cum faci lapte praf?
Arunci o vaca din avion!

Ce cauta o blonda intr-o camera rotunda?
Coltul!

O blonda isi baga capul in perete si peretele cedeaza! De ce a cedat peretele?
Ai mai destepti cedeaza primi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii gluma cu masina rosie?
Nu!
Nici eu, dar imi place culoarea.

Un tanar mesteca guma in fata unei babe. La care baba zice: maica, degeaba vorbesti cu mine ca eu sunt surda.

Stii gluma cu "nu, nici eu"?
Nu!
Nici eu!
Te-ai prins?
Nu!
Nici eu
laughing

| AnNéVidoff a răspuns:

Am eu 3 scurte bune!
Cum se numeste un geniu in Romania?
Turist!

Cum faci o vaca sa urle la 4 dimineata?
Vii beat acasa!

Este ora 12! Dormi!
Vreau o poveste!
Lasa ca e tarziu si o sa vina tatal tau acasa si ne spune el o poveste cand o sa-l intreb unde a fost!

| ThePrinceJoker a răspuns:

Bula in china se i-a la bataie cu un ninja
se bat ei ce se bat si hotarasc sa dea cite o lovitura
ii da ninja lui bula una doarme o zi
-ce a fost asta?
-cheia dragonului!
bula ii da una lu ninja doarme un an
-cea fost asta?
-cheia franceza!

| Razvan_Lupu_1986 a răspuns:

Uita-te la video-ul asta daca vrei sa razi:
http://www.ziare247.com/crede-in-tine/

| DutuXXL a răspuns:

Alinut si Alinuta merg pe un pod podul se rupse Alinut cazu si murise, Alinuta avea ma mult noroc cazu cu ochiul intr-un cui

| adelinad a răspuns:

Ger cumplit. La magazin vine un bărbat ca să cumpere cozonac.
– Sunteţi căsătorit?, îl întrebă vânzătoarea.
– Evident. Credeţi că mama m-ar fi trimis pe gerul ăsta după cumpărături?

http://www.bancuri-glume.org/top/glume-amuzante/