| RochEq a întrebat:

Cine e mai tare dintre neji si lee? funda
argumente de ce

Răspuns Câştigător
| Zoki a răspuns:

Nu te supara, dar cred ca raspunsul e clar. Adica o caracteristica a personajului lui Lee este visul lui de a-l bate pe Neji.
Probabil ai dreptate in unele privinte cum ar fi faptul ca Lee are tehnica aia cu deschiderea portilor, dar aici se vorbeste de potential, in realitate el nu le poate
deschide pe toate pentru ca ar muri.

Pe de alta parte:
Neji poate practica ninjutsu spre deosebire de Lee

Are Byakugan, care nu e folosit doar pentru a vedea prin obiecte. Are utilizari mult mai avansate precum tehnicile cu 64 palms sau tehnica folosita de el in examenul chunin impotriva lui Naruto, vorbesc despre apararea totala.

Este mai inteligent decat Lee cand vine vorba despre lupte sau planuirea unei misiuni, gasirea punctului slab al inamicului etc

Cat despre potentialul fiecaruia nu mai putem vorbi, acum ca Neji a murit. Cine stie poate ar fi devenit un mult mai putenic.Lee, in schimb are tot timpul sa invete tehnici cu care ar fi putut sa -l bata pe Neji.

8 răspunsuri:
| Niklauss a răspuns:

Neji poate practica ninjutsu spre deosebire de Lee.
Si poate sa i faca miscarea aia cu 64 de degete si ii opreste chacra din corp si pica jos. plus ca are o multime de tehnici.

Sper ca te-am ajutat!

| Iubibilăă a răspuns:

Neji pentru ca e cutee.
Pa, pa.
O seara placuta.

| Cristian2003 a răspuns:

Eu cred ca Neji

| elisa820 a răspuns:

Parerea mea ca Lee ar castica o lupta cu Neji, petru ca lee are o putere foarte mare.

| Sarai a răspuns:

Depinde ce intelegi prin tare... Oricum mie mai puternic mi se pare Neji...dar mai mult imi place personalitatea lui Lee happy

| JustPaly a răspuns:

Lee papa te pu papa lee castga ba nu neji

| mihaitzacelviteaz a răspuns:

Lee deoarece sa fim seriosi in lupta cu Gara de la examen a aratat ce poate foarte mult dar acum cand a mai si crescut pariez pe Lee

| pitik36 a răspuns:

Dupa parerea mea Lee este mai tare ca Neji a muncit si mai mult decat el si chiar dupa ce a facut operatia si-a revenit si a muncit din greu sa-i ajunga pe ceilalti din urma, pe cand Neji chiar daca a muncit si el tot nu s-a straduit ca Lee. Dupa mine intr-o lupta cred ca ar castiga Lee, plus ca poate deschide si cele 8 porti, ajungand la aproape aceeasi putere cu a lui Gay.