| LeWildJoker a întrebat:

Cine face un Manga in momentul actual sau vrea sa faca unul?

Răspuns Câştigător
| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns:

Mi-ar placea sa fac despre actiune si ceva care chiar sa iti capteze atentia, si nu vreau sa ma inspir din alte manga, cunosc multi care s-au inspirat din manga si sunt povesti asemanatoare, vreau sa fie cu totul diferit de orice s-a facut pana acum, inca ma gandesc la povestea pe care o vreau, dar momentan imi caut persoane care sa faca parte din grupul meu.
P.S. imi place la ce te-ai gandit tu despre manga pe care vrei sa o creezi, pare interesanta si originala :*

33 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Aici gasesti lumea care face magauri:
http://mangazen.ro/

| Alexandru98 a răspuns:

Am început să fac manga cu dragonballZ

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Alexandru98):

DA? Poti sa imi trimiti si mie cu un mesaj o pagina de manga? big grin

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Eu inca vreau sa fac :), si sunt in constructie a storyline-ului :D. Daca ai vazut desenele mele o sa observi ca am pus si cateva cu manga, dar din pacate trebuie sa mai lucrez :(, o sa postez o intrebare cu cateva pagini cu manga :), sper sa va placa. O sa fac putine, si inca ceva :), ai niste desene frumoase, la unele te-ai cam plictisit si nu prea ai facut cu tot talentul caci am vazut un desene de nota 11 acolo :), si acela e : http://i1307.photobucket.com/albums/s599/Allix23/9_zps6aa391b6.jpg. Cu acest desen te-ai intrecut pe tine insuti :).

| LeWildJoker explică (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Mersi de compliment big grin. Si eu ma gandesc la un story pe moment...A ta cu ce o sa fie?

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru LeWildJoker):

Hehe, multewinking, la inceput o sa fie vorba despre un copil pe nume Rydel care isi cauta fratii pierduti de mult timp. El trebuie sa treaca de multe obstacole, iar ceva ce a intervenit in viata lui a fost puterea de inger-demon. Aceasta era ceva ce putea distruge orice, dar el nu o putea manipula. Chiar cand isi dezvaluise puterea se intalnise cu fratele lui geaman Skyron, fratele lui geaman era un copil neserios dar care mereu era dat in vant dupa lupte. O sa pun intr-o intrebarewinking, toate povestea dar momentan te las cu asta happy.

| LeWildJoker explică (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Ma lasi in suspanstongue

| AngelHugz a răspuns:

Mie mi-ar placea sa fac unul, dar nu prea am idei...

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru AngelHugz):

Pai stai putin happy, daca vrei sa faci unul gandeste-te profund la ceva, sau gandeste-te la ce faci in fiecare zi happy, cum ai putea sa modifici acea actiune intr-o adventura big grin.

| annahandball a răspuns:

Vreau sa fac un manga doar ca mai am mult de munca big grin
Trebuie sa imi termin povestea si sa o rescriu cu modificarile adecvate, iar dupa sa fac rost de o tableta grafica cat de cat bunicica si sa ma specializez in desenarea caracterelor utilizand-o. happy
Eu un proiect de viitor, va dura ceva ani laughing

| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

Am inceput unul, dar n-am avut toate tipurile de creioane, asa ca am renuntat tongue
Dar mi-ar placea sa reincep sa fac

| LeWildJoker explică (pentru AtashiNoBakaDesu):

Despre ce era big grin?

| AtashiNoBakaDesu a răspuns (pentru LeWildJoker):

2 frati vitregi. Unul era genul de tip foarte popular si mereu fericit, se integra repede oriunde, era amuzant, etc. Iar celalalt era mai misterios si nesociabil.
Tatal lor murise cu ani in urma, iar ei locuiau cu mama, care abia ii mai suporta, pentru ca mereu se certau.
Apoi, cel misterios(Osamu) afla ca are tot felul de puteri de a vorbi cu fantomele si in sfarsit simtea ca apartine unui loc. Fratele sau dupa un timp afla, si e invidios pe el.
Si cam atat laughing nu m-am gandit la o continuare. Oricum am facut doar vreo 6 pagini in care inca nu se intampla nimic laughing

| LeWildJoker explică (pentru AtashiNoBakaDesu):

Tarebig grin eu ma gandeam sa fac un fel de ghost busters big grin cu un baiat care gaseste o carte de care a fost legata o fantoma si aduna echipa si incep sa vaneze fantome.Tu de unde esti?

| AtashiNoBakaDesu a răspuns (pentru LeWildJoker):

Misto big grin
Sunt din Toplita, Harghita. Tu?

| LeWildJoker explică (pentru AtashiNoBakaDesu):

Criscior,Hunedoara

| AngelHugz a răspuns (pentru AtashiNoBakaDesu):

Interesant...

| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns:

Mi-ar place sa incep sa fac un manga, dar nu singura vreau sa mai am pe cineva cu mine, sa fim doua sau trei persoane, chiar mi-ar place :*:*:*

| LeWildJoker explică (pentru 크리스티나kristinikaaクリスティーナ):

Si eu caut pe cineva in momentul actual big grin

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru LeWildJoker):

Tu despre ce vrei sa faci? smug

Despre ce ti-ar placea sa faci? tongue

| LeWildJoker explică (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Eu ma gandeam sa fac un fel de ghost busters.Cu un baiat care gaseste o carte de care a fost legata o fantoma si aduna echipa si incep sa vaneze fantome.Am gasit povesti din realitate cu fantome si din astea.

Asta nu e tot happy, va urma mai multe chestii interesante, de exemplu cand vor afla ca fratele lor este de fapt o clona care isi putea controla puterea, si de fapt fratele lor adevarat a murit din cauza puterii posedate de diavol happy. E ceva care nu cred ca s-a gandit cineva pana acum si care ar captiva atentia multor persoane. Din pacate nu am un talent ca sa pot face asa ceva din cauza asta invat sa fac manga din tutoriale/alte manga/si uneori suportul unor carti dupa net de creare a unui personaj din minte big grin. Sper sa reusesc, storyline-ul deja este in miscare, si ghici, eu sunt cel care face storyline-ul, dar si cel care va face manga happy. Sper sa reusesc pe cont propriu deoarece nu prea pot lucra cu cineva, asta e genul meu tongue, lucrez pe cont propriu si vreau sa fac asta in continuare.

Mi-ar placea sa fac despre actiune si ceva care chiar sa iti capteze atentia, si nu vreau sa ma inspir din alte manga, cunosc multi care s-au inspirat din manga si sunt povesti asemanatoare, vreau sa fie cu totul diferit de orice s-a facut pana acum, inca ma gandesc la povestea pe care o vreau, dar momentan imi caut persoane care sa faca parte din grupul meu.
P.S. imi place la ce te-ai gandit tu despre manga pe care vrei sa o creezi, pare interesanta si originala :*:*.

Te inteleg si imi pare bine ca te dedici unui lucru care chiar iti place, sunt curioasa cati ani ai daca nu te superi sa imi spui?

Hmm happy, 14 ani impliniti big grin. Nu as avea de ce sa ma supar happy.

Scuze ca am raspuns de doua ori la fel dar nu imi aparea ca am raspuns si am mai scris inca o data, scuze din nou tonguetonguetongue

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru LeWildJoker):

Hmm, interesant thinking

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Mersi happy, u cati ani ai? big grin

Mi-ar placea sa fac despre actiune si ceva care chiar sa iti capteze atentia, si nu vreau sa ma inspir din alte manga, cunosc multi care s-au inspirat din manga si sunt povesti asemanatoare, vreau sa fie cu totul diferit de orice s-a facut pana acum, inca ma gandesc la povestea pe care o vreau, dar momentan imi caut persoane care sa faca parte din grupul meu.
P.S. imi place la ce te-ai gandit tu despre manga pe care vrei sa o creezi, pare interesanta si originala :*

| ミハイル a răspuns:

Eu vreau sa fac unul, dar mai am de exersat mult. Inca nu consider ca pot incepe unul. Am inceput de cv vreme cu diferite parti ale corpului de la un anime. o sa exersez pana consider ca ies asa cum vreau happy.

| ミハイル a răspuns:

Inca nu stiu despre ce o sa fie, momentan ma concentrez pe limba japoneza si desen happy.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru ミハイル):

Pai stai putin, daca vrei sa faci unul inseamna ca stii despre ce o sa faci happy, nu are cum sa nu stii despre ce o sa fie. Poate te referi la categori, shounen, si astea nu? big grin