| Darkness13 a întrebat:

Cine imi poate da niste informatii despre ce se va intampla la Otaku festival 2015?
Funda

21 răspunsuri:
| Coloringthevoid a răspuns:

Si eu o sa merg la Otaku festival happy
Stiu ca va trebui sa mergem cosplay si putem si participa la un concurs de cosplay.In rest nu stiu mai mult...
Am mai auzit ca se vinde si manga daca te ajuta la ceva happy
Sunt curios sa te intalnesc acololaughing

| Darkness13 explică (pentru Coloringthevoid):

Iei am un prieten nou *voce de copil mic*. De asta stiu, dar am inteles ca o sa vina niste invitati sau ceva de genul asta...
O sa fac cosplay, dar nu cred ca voi participa la concurs, merg cu niste prieteni, da' fiecare cu cospplay-ul lui nu o sa fim prea unitari...
Tu esti din Bucuresti si o sa participi la concursul de cosplay?
*ma entuziasmez rau de tot cand cineva aduce vorba de otaku festival, imi vine sa chitai*

| Coloringthevoid a răspuns (pentru Darkness13):

Si pentru mine ar fi prima data cand fac cosplay happyNu e obligatoriu sa vi in cosplay dar pentru mine e mai interesant asawinking
Eu sunt din Ploiesti numai ca o sa ma duc la un var de-al meu care sta la Bucuresti si de acolo plecam la festival happy
Nu cred ca mai rezist pana in mailaughing

| Darkness13 explică (pentru Coloringthevoid):

Ma tu ma minti si eu sunt tot din Ploiesti! Poate chiar ne cunoastem... Tu mergi tot in grup la otaku?

| Coloringthevoid a răspuns (pentru Darkness13):

Da merg cu inca niste veri de-ai meilaughingSI nu te mintlaughing
E cam ciudat sa te intreb dar pe ce strada stai?
Sa nu te gandesti la ceva dar vreau sa stiu daca te-am mai vazutlaughing

| Darkness13 explică (pentru Coloringthevoid):

Stau prin Malu Rosu', dar daca zici ca mergi cu niste veri probabil nu ma numar printre ei sad Singuri mei veri au 10, respectiv 7 ani si daca le zici de anime, manga ei cred ca e mancare de peste... La ce liceu esti?

| Coloringthevoid a răspuns (pentru Darkness13):

Sunt clasa a 9-a.Verifica mesajelewinking

| Darkness13 explică (pentru Coloringthevoid):

Daca intri, de la anul suntem colegi, eu sunt a 9-a la plasticalaughing Daca vrei sa stii ceva despre liceu iti raspund cu cea mai mare placerehappy
P.S. Habar n-am unde vine Radu Stanian
P.S.S. In ce te costumezi la otaku?

| Coloringthevoid a răspuns (pentru Darkness13):

Daca ai vazut Kurohitsuji o sa ma costumez in Ciel cel mai probabil.E personajul de la poza mea de profil.Nu mai e nevoie sa intreb in ce te costumezi ca sigur o sa recunosc o liceana cu gloata de copii dupa ealaughing

| Darkness13 explică (pentru Coloringthevoid):

Nu, nu am vazut deloc Kuroshitsuji, decat sezoanele 1, 2, Book of circus, toate ova-urile si mi se pare ca ti-am si raspuns la o intrebare despre Book of murder *ochi dati peste cap*
Iar daca mai razi de mine incep sa plang*voce de copil mic*, plus ca 2 din copiii cu care merg sunt mai mari de cat mine, iar restul de aceeasi varsta, nu merg cu verii mei retardati =_=
Iar daca nu ma intrebi in ce ma costumez incep sa plang*iar voce de copil mic*

| Coloringthevoid a răspuns (pentru Darkness13):

Chiar am uitat de tinelaughingDeci in ce te imbraci? Sa nu te superi ca intreb dar chiar sunt curios(nu de parca mi-ar fi zis cineva sa intreb)happy

| Darkness13 explică (pentru Coloringthevoid):

In Meenah Peixes din Homestuck (e un fel de joc, poveste nu anime, nu stiu daca stii), e un troll. Prima data am vrut sa ma costumez in Alois, dar apoi mi-am dat seama ca e prea complicat, mai ales din punct de vedere financiar (asa e cand mananci mai multe dulciuri ca L, din Death Note), apoi in Hanji Zoe din Attack on titan, dar din nou prea complicat... iar acum voi fi un troll extraterestru cu pielea gri dintr-un joc-poveste, ce simplu suna...
Si ai fost foarte dragut ca mi-ai pus intrebarea asta din proprie initiativa, fara sa iti fi spus cineva laughing)
P.S. Ai ID de mess, ceva, poate mai vorbim despre animeuri sau o sa te stresez cu numaratul zilelor pana la Otaku laughing

| Coloringthevoid a răspuns (pentru Darkness13):

O sa rezisti vreo 3 zile si dupa o sa-ti stergi mess-ul si facebookul cu tot ce ai pe el de teama sa nu dai de mine iar.Asa au patit si ceilalti si acum nu mai il am de cat pe unchimiu la prieteni laughing
Am vazut si Death note si Atack on titanwinking
Messul meu e camioanec@yahoo.com

| Darkness13 explică (pentru Coloringthevoid):

Pai pe mess intru foarte rar, iar facebook tot zic ca-mi fac de cand a inceput scoala ca sa intru in prostia aia de grup al clasei=_=, da inca nu mi-am facut.
Iar daca tu crezi ca esti stresant, ai face bine sa nu deschizi vreo o discutie despre Death Note, Attack on Titan, creepypasta sau orice altceva legat de anime in preajmamea laughing

| Coloringthevoid a răspuns (pentru Darkness13):

Si tu te uiti la creepypastalaughing)
Nu cred laughing

| Coloringthevoid a răspuns (pentru Darkness13):

Da-mi adresa ta de messwinking
Ar fi mai simplu sa mai vorbim asa happy

| Darkness13 explică (pentru Coloringthevoid):

Andreea_Iova9@yahoo.com, desi mi se pare ca te-am adaugat eu deja in lista...cred, tehnologia ma cam bate uneori, destul de deso_O...

| Coloringthevoid a răspuns (pentru Darkness13):

O sa iti trimit mesaj in seara asta pe messwinking

| Darkness13 explică (pentru Coloringthevoid):

Ok, daca intri vreo data pe mess si vezi ca sunt on si nu te bag in seama sa stii ca nu e ca nu vreau sa vorbim, ci pentru ca eu pornesc messu si il las sa mearga in plata lui fara sa il bag in seama... sut extrem de neatenta...

| Willoww a răspuns:

Hei! si eu merg. gasesti aici toate informatiile. http://otakufestival.com/2015/

| UchihaObsessed a răspuns:

Mda si eu merg. O sa fac cosplay pe MeMeMe!, Prototype A (par albastru), sperrr sa fiu singura pe cosplay-ul asta! Anywho....can't wait!