| anonim_4396 a întrebat:

De-acum inainte voi posta aici evolutia mea din desene, voi face azi un desen, si ca sa fie treaba buna pun si intrebarea : Ce parere aveti? O sa incep prima data cu un desen neterminat, dupa o sa va arat mai multe :).
http://i.imgur.com/WCw4K.jpg
si inca unul care nu l-am terminat : http://i.imgur.com/DeVd6.jpg
evident mai am desene dar sunt urate si nu vreau sa va arat asa ceva :)) : http://i.imgur.com/ROuyU.jpg.
Maine o sa va arat un desen cu tot talentul la dispozitie. Sper sa va placa ^_^.

43 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Chiar dacă sunt neterminate, sunt interesante; termină-le când poţi.
Dar, ţi-aş recomanda să lucrezi cât de mult poţi la un desen, pentru a-l face cât mai reușit.
Şi eu desenez, de mult timp. Cam la asta mă refer când spun "desen mai reuşit": http://i.imgur.com/u5jiO.jpg

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru positivity):

:O:O:O:O:O:O:O:O O.O.

| positivity a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Să înțeleg că mi-a ieșit bine?

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru positivity):

Un emoticon poate spune 1000000000 de cuvinte laughing. Si cuvantul meu care inseamn un singur raspuns este DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! laughing.

| Skinnar a răspuns (pentru positivity):

Daca ala e desenul tau nu tia iesit chiar bine dar nici rau deoarece acel chip nu respecta proportiile fetei(gen:distanta dintre 2 ochi este de 1 ochi), dar imi place ca e un desen "viu", apreciez munca ta si ochii trebuiau mai inchisi la culoare, fa ochii cei mai inchisi in culoare deoarece ochii sunt printre cei mai importanti intr-un desen, ei exprima sentimentul ce iti da desenul/personajul.Mai trebuie mici inbunatatiri pe aici pe acolo, dar e interesant.Bravo!

| positivity a răspuns (pentru Skinnar):

Ah, mulțumesc de părere. Mă bucur că primesc observații, pentru că până acum am făcut desene doar cum am crezut eu că este mai bine; nu am avut un profesor bun de desen pentru a-l întreba anumite detalii.
Acesta este primul desen al meu făcut doar în culori colorate, este normal să nu iasă chiar atât de bine, zic eu. Acest desen e mai mult o încercare.
Eu desenez mai mult în pix, şi acuarele + creion, câteodată. Depinde de starea de spirit.
Mai vrei să-mi dai câteva sfaturi? Pentru că chiar m-aş bucura.
http://i.imgur.com/vYJBZ.jpg
http://i.imgur.com/SkFUR.jpg
http://i.imgur.com/sADvA.jpg

| Skinnar a răspuns (pentru positivity):

OK incerc sa te ajut chiar daca nu is profesor (am 15 ani)si nici n-am avut vreodata unulbig grin
Primul Desen:Este cel mai frumos.Ca si inainte:ochii trebuie facuti cei mai inchisi la culoare dar sunt bine pozitionati, imi plac detaliile bluzei dar este o problema. Fusta este prea "goala", prea simpla.Nu se imbina deloc bine cu bluza care e incarcata.Gaseste niste accesorii si pentru rochie.In desenul de acum e ca si cum ai impodobi un brad de craciun doar pe jumatatesad Ori il impodobesti tot ori deloc. Sper ca ai inteles ideea.Si mai ai de lucrat la maini.Stiu ca sunt destul de greu de desenat, nici mie nu imi ies intotdeauna dar cu putin exercitiu o sa te imbunatatesti.
Desenul 2:in al doilea desen trebuie sa te gandesti mai bine ce vrei sa prezinti.Personajul tau si fundalul sunt la aceeasi intensitate in culoare.Sunt la fel de aprinse culorile atat la personaj cat si la fundal.Asta nu e bine. Daca vrei sa ne prezinti personajul(cum cred de fapt ca ai vrut)trebuie sa faci fundalul cu culori mai "slabe" nu asa "tipatoare/vii". Conturul fetei ar trebui mai inchis in culoare (cu o carioca de exemplu)pentru a se detasa de fundal, pentru a ne arata ce vrei sa ne prezinti.E dragut intr-un fel.E bun.
Desenul 3:e interesanta ideea, sunt placut surprins de expresia fetei pe care ai dat-o, floarea de pe cap este superba, mainile trebuiau putin mai lungi iar gatul mai mic, chestiile alea de pe umeri sunt prea simple dar le-ai putea retusa dandule cu o carioca, si iarasi problema cu fundalul prea aprins in culoare.E ok in rest.
TOATE desenele is bune in felul lor dar mai de muncit.
Scz daca am fost rau cu parerile mele dar daca te-as minti ca desenele sunt de 10 si nu au nici o greseala nu ar fi ok. Toti avem de muncit.Tu si 23FutureNicuDreamer23 trebuie sa va gasiti propriul vostru still de desen.Fiecare om care deseneaza are mofturile lui cand deseneaza.De exemplu mie imi place sa fac liniile subtiri care e problema? asta e moftu meu.gasitil si voi pe al vostru. faceti ce va place. Unora le place sa fac fete rotunde la altii fete ascutite care e problema?
NU CONTEAZA DACA DESENUL E FACUT IN CREION SAU PIX, DACA FATA E ROTUNDA SAU ASCUTITA, UN DESEN BUN E UN DESEN BUN SI PUNCT.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Skinnar):

Hmm, nu stiu sa fac ochii simetrici cand fac din minte laughing, cum pot sa ii fac perfect? Daca nu perfect cel putin binisor happy.

| neca a răspuns:

Wow chiar imi place ideea asta sa postezi desene la o intrebare vreau si eu sa postez ceva (scuze pentru linckurile lungi ) https://www.facebook.com/....../photo.php

https://www.facebook.com/....../photo.php

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru neca):

Nu le poti uploada pe imgur? Nu toti avem facebook... http://imgur.com/.Chiar sunt curios sa vad talentul tau :D.

| neca a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Ok am sa incerc

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru neca):

winking, sunt frumoase, mai trebuie muncitewinking.

| neca a răspuns:

Imi place mult ideea asta cu postatul
eu desenez de un de citeva luni si vreau si eu sa postez (scuze pentru linckurile lungi

https://www.facebook.com/....../photo.php

| neca a răspuns:

Ciudat nu-mi vad raspunsul

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Bravo.Chiar sunt dragute, nu-s chiar reusite dar stai linistit ca daca iti place se invata repede.happy

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Pe ultimele 2 le-am facut din minte laughing, adevarat ca nu-s reusite, ca doar nu prea ma dedic desenatului laughing.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Inca nu am facut desenul cu Vegeta dar poate va inveselesc cu desenele astea :) :http://i.imgur.com/Uv00v.jpg
http://i.imgur.com/bjOzz.jpg
http://i.imgur.com/himgc.jpg

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Se pare ca azi nu pot sa postez. am o problema, voi reposta peste 2-3 zile., scuzati daca v-am dezamagit dar este urgent.

| Never4ever a răspuns:

Ultimu' imi placehappy Ai talentwinking

| HonneOnna a răspuns:

Arata foarte foarte bine....Nu te lasa de desenwinking

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Oribile.
Decât să-ţi pierzi vremea aşa, mai bine pui mâna pe o carte de Vilppu sau Loomis şi înveţi să desenezi cu adevărat.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru HeresyoftheUnknownGod):

Mai bine invat sa desenez singur, sa imi creez propriul stil, daca intelegi ce vreau sa spun. Sa desenez cu adevarat? Explica-mi tu mie ce inseamna sa desenez cu adevarat mei artistule happy.

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Măi*. Nu fii ţăran.
Şi ca să-ţi creezi propriul stil trebuie să înveţi mai întâi lucrurile de bază - forme, anatomie etc.
Nu poţi consolida o clădire fără o fundaţie bună.
Să desenezi cu adevărat = să faci opusul a ceea ce faci tu acum, puşti cu impresii de artist.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru HeresyoftheUnknownGod):

happy, asta vroiam sa aud...

| TotulDespreTalesRunner a răspuns:

Fara suparare dar ltimul e oribil.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru TotulDespreTalesRunner):

Da stiu laughing. De-asta am si zis ca nu vreau sa arat desene de genul laughing.

| MemeGame9 a răspuns:

Super.De la un desenator la altul, Nota 10 big grin Ai intrat in etapa urmatoare laughing

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru MemeGame9):

Hei, si tu esti desenator? Poti posta aici niste desenewinking.

| MemeGame9 a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Sigur da m-ai incolo.

| MemeGame9 a răspuns (pentru MemeGame9):

*Mai

| Skinnar a răspuns:

Mai ai inca de muncit dar cine nu are? niciodata nu e perfect de asta mi se umple cosul de gunoi cu hartii big grin. Spre deosebire de ceilalti mie chiar mi se pare ultimul cel mai bun din desenele postate acum, nu bun ca desen ci interesant ca idee.Al doilea desen trebuie imbunatatit prin adugarea detaliilor.Detaliile fac diferenta.Eu cand desenez incerc sa ma "joc" cu ochii si imaginatia celui care il vede.Fa umbre mai bune, adaugai personajului tau ceva unic, si un fundal nu ar stica, un fundal in creion nu prea bine definit si nici prea intens in culoare pentru a atrage atentia la complexitatea personajului tau. Apropo cati ani ai? eu 15 happyScz daca te-am plictisit cu parerile mele.Bafta!

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Skinnar):

Dc sa ma plictisesti? Maine fac 14 laughing. Chiar iti multumesc pentru propunere happy, si asa o sa fac de-acum incolo.

| Skinnar a răspuns:

Pai pentru ai face simetrici faci ochii la distanta de un ochi.
Exemplu"daca faci un ochi de 2cm lasi liber 2cm si mai faci un ochi tot de 2cm

| MinecraftWithDubstep a răspuns:

Sunt frumoase. happy Inclusiv primul, cred ca e din Dragon Ball Z?
De abia astept sa-ti vad noul desen. happy

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru MinecraftWithDubstep):

Da ai ghicit laughing. Hmm, sincer si eu laughing, o sa fie tot unul din dbz iar maine va fi unul din minte smug.

| MinecraftWithDubstep a răspuns:

Auzi? Il poti desena pe Vegeta? happy
Sau daca nu ma-nsel e Vegeta?

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru MinecraftWithDubstep):

O sa il fac si pe Vegeta, ala e Gohan ssj2, nu se vede pentru ca nu e terminat laughing.