| loveanime a întrebat:

De pe ce site va cumparati lucruri cu animeuri?

6 răspunsuri:
| ShadeAdda a răspuns:

Nu prea ai unde sa gasesti site-uri de unde sa poti cumpara lucruri cu anime-uri. Cel putin nu prea se poate la noi in tara.
Insa daca intr-adevar vrei sa cumperi ceva care sa aiba legatura cu anime-urile iti sugerez sa astepti vreun festival anual gen Otaku sau NijiKon. Otaku e prin martie-aprilie, NijiKon e prin noiembrie, ambele desfasurandu-se in zona Romexpo, Bucuresti. Merita sa mergi la ele, mai ales in grup. Intri in lumea Anime & Manga instant, pe langa faptul ca ai oportunitatea sa vezi o gramada de traditii si obiceiuri tipice japoneze. Se fac cosplay-uri, se arata anime AMVs, dai de o gramada de straini binevoitori si e raiul obiectelor bazate pe anime! laughing
Dar asteptarea doare...T_T

| loveanime explică (pentru ShadeAdda):

Stiu despre festivaluri si am fost la ele, dar voiam sa cumpar o geanta sau o peruca, iar cand am fost nu aveau T.T Sunt de acord cu tine asteptarea doare. Multumesc pentru raspuns

| ShadeAdda a răspuns (pentru loveanime):

Nicio problema si sper sa gasesti ceea ce cauti.

| Amiira a răspuns:

Eu mi-am luat o palarie luffy si o bandana naruto de aici http://cihaya.ro

| Raggy a răspuns:

-eu cumpar manga de pe mangashop.ro. e un site foarte bun. am vazut ca vinde si figurine.
-poti cauta pe okazii.ro. uite: http://www. okazii.ro/cautare/manga.html? fuzzy=0&autoc=write
http://www.okazii.ro/cautare/cosplay.html? fuzzy=0&autoc=write
-cele mai bune surse sun Nijikon, Otakufest si ComicCon, dar mai e pana atunci.

Sper ca am ajutat.:D

| Amalia_Chesu_2000 a răspuns:

Www.mangashop.ro
Magazinul se afla si in Bucuresti dar site-ul este accesibil tuturor oraselor.Este cam singurul loc pe care il stiu