| Yuuki1 a întrebat:

Despre ce este vorba in Mirai Nikki

4 răspunsuri:
| AmanoYuno a răspuns:

Deci 12 oameni care scriau des in jurnal primesc puterea de a vedea viitorul cu jurnalele lor de la un zeu(Deus). Astfel incepe un joc de supravietuire.Ei trebuiau sa se omoare intre ei si ultimul care ramane devenea zeu bla bla
Si e tipa asta Yuno Gasai obsedata de un tip Amano Yukiteru. Yandere style.

btw:Nici sa nu indraznesti sa te uiti la Yuki.E al meu

Răspuns utilizator avertizat
| HaiseSasaki1995 a răspuns (pentru Yuuki1):

Yuno moare, Yuki devine Dumnezeu, iar in OVA, dupa cum ti-am mai raspuns la o intrebare(Cum se va sfarsit Mirai Nikki), cei doi de reunesc :3